Nowe, świetne tytuły na kwiecień w Xbox Game Pass

Do usługi Xbox Game Pass trafi w kwietniu osiem nowych tytułów. Wśród nich tytuł sportowy od EA i powracające po czasowej nieobecności Grand Theft Auto V.

7 kwietnia 2021
Na skróty
 • W kwietniu na Xbox Game Pass pojawi się osiem nowych tytułów.
 • Wśród nich Grand Theft Auto V i NHL 21.
 • Gry będą sukcesywnie dodawane do biblioteki w okresie od 8 do 20 kwietnia.
 • Niestety z oferty zniknie też 10 innych produkcji.

Microsoft ogłosił, że w kwietniu do Xbox Game Pass zawita osiem nowych tytułów. W większości są to znane i lubiane produkcje. Pojawią się też dwie najnowsze odsłony gier sportowych. Szczegółowe informacje o nowych tytułach zamieszczamy poniżej!

Osiem nowych tytułów w Xbox Game Pass

Grand Theft Auto V (konsole i chmura)

Tego tytułu nie trzeba nikomu przedstawiać. Ostatnia odsłona flagowej serii Rockstar Games zabiera graczy do słonecznego Los Santos oraz na wiejskie tereny Hrabstwa Blaine, by ci uczestniczyli w szalonej przygodzie, wcielając się w aż trzech protagonistów. Franklin, ambitny rzezimieszek z getta Ganton, próbuje za wszelką cenę wyrwać się z rodzinnej okolicy targanej niekończącymi się wojnami ulicznych gangów. Los sprawia, że podczas jednego ze zleceń dla swojego nieuczciwego szefa spotyka Michaela, doświadczonego kasiarza na przestępczej emeryturze. Razem, ścigając kochanka żony Michaela, przypadkiem niszczą rezydencję należącą do bossa kartelu narkotykowego. Dług, jaki mafiozo nałożył na obu mężczyzn, zmusza chłopaka z getta i podstarzałego rabusia do połączenia sił w skoku na salon jubilerski. Kiedy wydaje się, że wszystko poszło gładko i obydwaj panowie mogą wrócić do swojego codziennego życia, na trop Michaela wpada jego dawny wspólnik: nieobliczalny psychopata Trevor. GTA V to nie tylko bardzo dobry wątek fabularny, ale także fenomenalny tryb multiplayer, gdzie gracze mogą wspinać się po szczeblach przestępczej kariery (a także uczestniczyć w wyścigach samochodowych, pojedynkach strzeleckich i mnóstwie innych aktywności), by w końcu całe Los Santos znalazło się u ich stóp.

Grafika promocyjna z gry GTA V

Zombie Army 4: Dead War (konsole, PC i chmura)

Zombie Army 4 to najnowsza odsłona co-opowego survival horroru od studia Rebelion, stanowiącego spin-off serii Sniper Elite. Całość, wzorowana na popularnym trybie Zombies znanym z serii gier Call of Duty, zabiera czterech graczy w przygodę w klimatach horrorów klasy B. Przegrywając II wojnę światową, naziści w akcie desperacji wskrzeszają poległych żołnierzy Wermachtu pod postacią krwiożerczych zombie. Wcielając się w czwórkę śmiałków, gracze muszą powstrzymać apokalipsę nieumarłej armii, jednocześnie współpracując ze sobą, by samemu nie zostać pożartym. Warto dodać, że na platformach Sony gra obecnie znajduje się w ofercie darmowych tytułów dla subskrybentów PS+.

Disneyland Adventures (chmura)

Wirtualna przygoda w magicznym parku rozrywki Disneyland. Odwiedzający park mogą spotkać swoje ulubione bajkowe postacie oraz skorzystać z najsłynniejszych atrakcji parku, skrupulatnie odtworzonych w świecie gry. Ponadto na śmiałków czeka ponad 100 ciekawych i wymagających zadań do wykonania. Niezapomniana przygoda dla małych i dużych fanów Disneya. Dostępność w postaci grania w chmurze pozwala cieszyć się przygodą na dowolnym urządzeniu z dostępem do internetu.

Rush: A Disney/Pixar Adventure (chmura)

Odświeżona wersja tytułu przygotowanego pierwotnie z myślą o sensorze Kinect. W grze gracze mogą wcielić się w ulubionych bohaterów z animowanych produkcji Disneya i Pixara w serii minigier, gdzie wykazać się muszą zręcznością, szybkością, umiejętnością logicznego myślenia i kojarzenia faktów. Odświeżona wersja gry to nie tylko poprawiona grafika przystosowana do wyświetlania w rozdzielczości 4K, ale także przebudowane sterowanie, pozwalające cieszyć się grą nie tylko w formie ruchowej, ale również za pomocą klasycznego pada bądź klawiatury i myszki.

Grafika promocyjna z gry Rush: A Disney/Pixar Adventure

EA NHL 21 (konsole)

Kolejna odsłona symulatora gry w hokeja od EA Sports, przygotowana z myślą o sezonie 2020/2021. Gra posiada pełne licencje osiemnastu światowych lig hokejowych, w tym tytułowej National Hockey League, co pozwala wcielić się w zawodników ponad 300 drużyn, włącznie z reprezentacjami narodowymi. W najnowszej wersji symulatora twórcy postanowili jeszcze bardziej urealnić rozgrywkę, wspinając się na wyższy stopień symulacji. Ponadto w grze znajdziemy tryb „Be a Pro”, w którym wcielamy się w początkującego zawodnika, śledząc jego karierę od amatorskich drużyn do światowej czołówki, zarówno na tafli boiska, jak i poza nim. Zmian doczekał się tryb Hockey Ultimate Team, zwany teraz HUT Rush, jego zasady zostały uproszczone, aby gracze mogli szybciej rozgrywać kolejne spotkania i odblokowywać nagrody. Powracają również tryby Franchise, Pro-Am oraz NHL Ones.

MLB The Show 21 (konsole i chmura)

Nie lada gratka dla fanów baseballu. Dotychczasowe części symulatora MBL The Show były ekskluzywne dla konsol PlayStation, jednak dzięki interwencji licencjodawcy najnowsza produkcja trafi również na konsole „zielonych”. Poza standardowymi w takich cyklicznych tytułach sportowych poprawkami mechaniki i symulacji, gracze dostaną także dostęp do trybów kariery Road to the Show i Diamond Dynasty. Poprawione zostały również tryby Franchise i March to October. Dodatkowo gra będzie wspierać cross-play między platformami PlayStation i Xbox. Gra pojawi się w usłudze 20 kwietnia, w dzień światowej premiery tytułu.

Rain on Your Parade (konsole, PC i chrmura)

Sympatyczny tytuł przywodzący na myśl fenomenalne Untitled Goose Game. W tej kolorowej, miłej produkcji gracz wciela się w złośliwą… chmurę, której zadaniem jest za pomocą deszczu psocić w różnych zakątkach świata. Na gracza czeka 50 poziomów oferujących różnorodne zagadki i zadania do wykonania.

Obrazek promocyjny z gry Rain on your parade

Pathway (PC)

Patchway to gra łącząca elementy gier taktycznych i turowych RPG. Jest rok 1936. Naziści poszukują starożytnych artefaktów o wielkiej mocy, mogących pomóc im w napędzeniu ich ruszającej machiny wojennej. Szukają oni głównie tajemniczego minerału Valkyrium-500, który chcą użyć w tajemniczym Projekcie Walhalla. Naprzeciw agentom Rzeszy stają prywatni kolekcjonerzy, którzy zrobią wszystko, by antyczne znaleziska nie znalazły się w niepowołanych rękach. W trybie fabularnym gracze wcielają się w pracowników firmy Lankford & Co – ich celem jest przechytrzenie nazistów i odnalezienie tajemniczych obiektów przed nimi. Gra silnie inspirowana jest nurtem powieści tzw. pulp stories, dawniej drukowanych na marnej jakości papierze publikacji zawierających proste, sensacyjne historie w nurtach dreszczowca, fantastyki naukowej czy powieści kryminalnej.

Coś się kończy, coś zaczyna

Niestety 15 i 16 kwietnia z oferty Xbox Game Pass zniknie również kilka produkcji. Będą to trzy tytuły niezależne i siedem starszych produkcji sportowych. Jeśli jeszcze nie graliście, macie czas, by nadrobić zaległości! Listę usuwanych produkcji przedstawiamy poniżej:

 • Deliver Us the Moon (konsole i PC)
 • Gato Roboto (konsole i PC)
 • Wargroove (konsole i PC)
 • Madden 15 (konsole)
 • Madden 16 (konsole)
 • Madden 17 (konsole)
 • Madden 18 (konsole)
 • Madden 25 (konsole)
 • NHL 18 (konsole)
 • NHL 19 (konsole)
Grafika promocyjna kwietniowej oferty Xbox Game Pass

Maciej Żbik

Miłośnik retro zafascynowany technologią starszą niż on sam. Kolekcjonuje konsole do gier oraz gry, o każdej z osobna stara się umieć powiedzieć to i owo. Jego ulubioną rozrywką jest zgłębianie wiedzy na interesujące go tematy, potrafi przesiadywać godzinami na dedykowanych portalach Wiki. Z gier lubi wszystkie gatunki poza sportowymi i strategicznymi. Król parkietu w „Just Dance”.
UWaga! Gorące informacje!