Nowa strzelanka w świecie Eve Online

Jak to się mówi: do trzech razy sztuka. Na ostatniej imprezie dla graczy CCP postanowiło przypomnieć, że znowu pracują nad grą osadzoną w świecie Eve Online, a będzie to już kolejne podejście.

7 maja 2022

Studio CCP nie planuje zrezygnować ze świata Eve Online. Niedawno ujawnili, że pracują nad nową strzelanką osadzoną w tym uniwersum.

Trzecie podejście do Eve Online

Niestety nie znamy żadnych szczegółów. CCP pochwaliło się swoimi planami podczas imprezy zorganizowanej dla graczy, ale z wypowiedzi studia, które cytuje między innymi PC Gamer możemy zauważyć, że gra postawi na zabawę multiplayer. Póki co deweloper nie może niestety nic pokazać.

Rozumiemy, że FPS osadzony w realiach mrocznej przyszłości jest koncepcją, która wielu przypadła do gustu. Czujemy się zobligowani do stworzenia innowacyjnego shootera MMO ze wciągającą oprawą graficzną. Zamiast opowiadać wam co robimy, wolimy pokazać wyniki naszej pracy i zrobimy to gdy będziemy gotowi.

Wypowiedź studia ze strony PC Gamer.

Jak wspomniałem jest to już trzecie z rzędu podejście do stworzenia MMO osadzonego w przyszłości. Pierwsze miało miejsce w 2013 roku pod nazwą Dust 514, darmową grą drużynową, ale jej serwery zostały wyłączone zaledwie po 3 latach. Wtedy to CCP ogłosiło, że planuje skupić się nad kolejnym tytułem. Project Nova, bo tak miał się nazywać, w zamierzeniu był spadkobiercą swojego poprzednika, ale niestety po wielu problemach w 2018 anulowano produkcję. Gra była na dość zaawansowanym etapie produkcji, ponieważ dostaliśmy nawet jej trailer.

Tuż po anulowaniu Project Nova CCP ogłosiło, że to jeszcze nie koniec i nie mają zamiaru się poddawać. Prace nad nową strzelanką podobno trwały. Jednak przez ostatnie lata było dość cicho w tej kwestii i wielu myślało, że ten tytuł również został pogrzebany. Tak się jednak nie stało. Na razie nie znamy żadnych szczegółów poza samym faktem prac nad grą. Jak tylko coś się pokaże na pewno was poinformujemy.

Bartosz Sobolewski

Niby z Torunia, ale nie stary piernik. Fan czarnego humoru i gier komputerowych, które pozwalają oderwać się od szarości rzeczywistości. Napędza go czarna kawa na przemian z energetykami. Dzielnie aktualizuje newsroom, a czasem uraczy was ciekawostkami o mechanikach gier albo sławnych osobach.
UWaga! Gorące informacje!