Nowa linia laptopów ROG Strix od Asusa

Asus zapowiada nowe laptopy z rodziny ROG Strix. Modele Scar będą jednymi z najmocniejszych urządzeń tego typu na rynku. Firma wykorzysta nowe procesory Intela 12. generacji i topowe układy graficzne od Nvidii.

16 maja 2022
Na skróty
  • Asus zapowiada nową rodzinę laptopów ROG Strix Scar.
  • Urządzenia wykorzystywać będą topowe procesory Intela i układy graficzne Nvidii.
  • Do wyboru dostaniemy wiele wariacji sprzętowych i wielkości ekranów oraz ich rozdzielczości i częstotliwości wyświetlania.
  • Według specyfikacji mają to być jedne z najbardziej wydajnych laptopów na rynku.

Asus tworzy nową linię laptopów ROG Strix opartą na procesorach Intela z rodziny Alder Lake. Strix Scar, bo tak mają się nazywać, będą jednym z najbardziej wydajnych urządzeń do grania na rynku. Najmocniejsze posiadać będą procesory 12. generacji podkręcone do aż 5,2 GHz.

Laptop Asus ROG Strix Scar 15
Źródło: Asus ROG

Cała rodzina urządzeń ROG Strix Scar

W oparciu o to, co wiemy, można powiedzieć, że dostępne będą laptopy oparte standardowe procesory Alder Lake-H oraz mocniejsze Alder Lake-HX. Topowy model ma posiadać i9-12900HX z taktowaniem 5,0 GHz z 16 rdzeniami i 24 wątkami. Z procesorem współdziałać mają najmocniejsze układy graficzne RTX 3080 Ti.

Do tak wydajnych urządzeń Asus zastosuje na pewno bardzo duże i wydajne chłodzenie. Sprawi to, że laptopy nie będą należały do najmniejszych. Dodatkowo dostaniemy dwie wersje wielkości ekranu z różnymi wartościami odświeżania oraz rozdzielczościami. Laptopy mogą obsługiwać do 64 Gb pamięci DDR5 oraz aż do czterech urządzeń M.2. Oficjalna zapowiedź ma nastąpić 17 maja.

Ustrzel grową okazję

Patryk Balcerak

UWaga! Gorące informacje!