Nowa linia laptopów ROG Strix od Asusa

Asus zapowiada nowe laptopy z rodziny ROG Strix. Modele Scar będą jednymi z najmocniejszych urządzeń tego typu na rynku. Firma wykorzysta nowe procesory Intela 12. generacji i topowe układy graficzne od Nvidii.

16 maja 2022
Na skróty
  • Asus zapowiada nową rodzinę laptopów ROG Strix Scar.
  • Urządzenia wykorzystywać będą topowe procesory Intela i układy graficzne Nvidii.
  • Do wyboru dostaniemy wiele wariacji sprzętowych i wielkości ekranów oraz ich rozdzielczości i częstotliwości wyświetlania.
  • Według specyfikacji mają to być jedne z najbardziej wydajnych laptopów na rynku.

Asus tworzy nową linię laptopów ROG Strix opartą na procesorach Intela z rodziny Alder Lake. Strix Scar, bo tak mają się nazywać, będą jednym z najbardziej wydajnych urządzeń do grania na rynku. Najmocniejsze posiadać będą procesory 12. generacji podkręcone do aż 5,2 GHz.

Laptop Asus ROG Strix Scar 15
Źródło: Asus ROG

Cała rodzina urządzeń ROG Strix Scar

W oparciu o to, co wiemy, można powiedzieć, że dostępne będą laptopy oparte standardowe procesory Alder Lake-H oraz mocniejsze Alder Lake-HX. Topowy model ma posiadać i9-12900HX z taktowaniem 5,0 GHz z 16 rdzeniami i 24 wątkami. Z procesorem współdziałać mają najmocniejsze układy graficzne RTX 3080 Ti.

Do tak wydajnych urządzeń Asus zastosuje na pewno bardzo duże i wydajne chłodzenie. Sprawi to, że laptopy nie będą należały do najmniejszych. Dodatkowo dostaniemy dwie wersje wielkości ekranu z różnymi wartościami odświeżania oraz rozdzielczościami. Laptopy mogą obsługiwać do 64 Gb pamięci DDR5 oraz aż do czterech urządzeń M.2. Oficjalna zapowiedź ma nastąpić 17 maja.

UWaga! Gorące informacje!