fbpx

Nintendo wypuszcza critpedię z Animal Crossing: New Horizons w Japonii

W celu edukowania młodego pokolenia graczy Nintendo wypuszcza encyklopedię. Książka oparta o Animal Crossing: New Horizons ma zawierać informację o prawdziwych stworzeniach dostępnych w grze.

Na skróty
  • Nintendo wypuszcza encyklopedię opartą na Animal Crossing: New Horizons.
  • Książka ma na celu pokazanie realnych stworzeń dostępnych w grze.
  • W tym momencie nie wiadomo czy pojawi się tłumaczenie na inne języki.

W celu edukowania dzieci pod kątem realnych stworzeń dostępnych w grze, Nintendo tworzy critpedię w Animal Crossing: New Horizons. Encyklopedia inspirowana tytułem ma zostać wydana jeszcze w lipcu. Jak podaje VDC, do książki ma być dodane niemal godzinne DVD zawierające informację o prawdziwych stworzeniach, które były inspiracją do powstania tych dostępnych w grze.

Screenshot z gry
Źródło: Nintendo

Nintendo chce edukować młodych graczy

Animal Crossing: New Horizons i oczywiście wiele innych tytułów od tego producenta jest skierowanych głównie do młodszej widowni. Nintendo nie ukrywa już od dłuższego czasu, że ich produkcje mają charakter rodzinny. Wydanie encyklopedii ma służyć pokazaniu piękna i różnorodności stworzeń zamieszkującej ziemię. Sposób jest jak najbardziej trafny dlatego, że to nauka przez zabawę.

Nie podano informacji czy książka będzie tłumaczona na inne języki. W rzeczywistości Animal Crossing: New Horizons i tak wydaje się dość edukacyjnym tytułem ze względu na aktywności dostępne w grze. Liczymy na to, że Nintendo udostępni ten projekt szerszej publice.