fbpx

NetherRealm Studios świętuje 30. rocznicę Mortal Kombat

Mortal Kombat obchodzi 30. urodziny! Twórcy świętują rocznicę, skupiając się na długiej drodze, którą przeszła jedna z najpopularniejszych serii bijatyk. MK otrzymało trailer na trzydziestolecie franczyzy, a 9 października odbędzie się premiera pełnometrażowej animacji Mortal Kombat Legends: Snow Blind.

Na skróty
  • Mortal Kombat świętuje swoje trzydziestolecie.
  • Kultowa seria bijatyk od NetherRealm Studios otrzymała rocznicowy trailer.
  • Tuż po oficjalnych urodzinach do cyfrowej dystrybucji trafia film animowany Mortal Kombat Legends: Snow Blind.

Mija pełne trzydzieści lat od premiery pierwszej, arkadowej gry Mortal Kombat. Studio NetherRealm świętuje trzydziestkę MK raczej skromnie. Ed Boon zapewnił już wcześniej, ogłoszenie kolejnej odsłony legendarnej serii bijatyk nie będzie częścią obchodów rocznicy, dlatego nie spodziewaliśmy się wielkich zapowiedzi. Zamiast tego twórcy oddają się nostalgii i skupiają się na historii franczyzy od momentu rozpoczęcia prac nad pierwszą częścią. Długą drogę Mortal Kombat, która rozgałęziła się na różne media, najlepiej obrazuje rocznicowe wideo.

30. rocznica Mortal Kombat – jak świętuje NetherRealm?

Ed Boon właściwie od początku roku udostępnia na swoim kanale na Twitterze materiały zza kulis produkcji przełomowego tytułu, a z okazji trzydziestolecia podzielił się swoimi wrażeniami w rozmowie z Brianem Tong na YouTube (linki do tweetów Boona z filmikami behind the scenes w opisie wideo).

Jednym z najważniejszych wydarzeń zaplanowanych z okazji urodzin franczyzy okazuje się być premiera kolejnej pełnometrażowej animacji, Mortal Kombat Legends: Snow Blind. Film, którego głównym bohaterem będzie Kenshi Takahashi, pojawi się w formie cyfrowej 9 października.

NetherRealm Studios przygotowało też mniejsze rocznicowe bonusy, jak chociażby filmowa skórka dla Raidena w Mortal Kombat Mobile.