Nadchodzi Redfall, nowy FPS od twórców Dishonored oraz Prey

Redfall to kooperacyjny FPS w otwartym świecie stworzony przez Arkane Austin, który ukaże się wyłącznie na Xbox Series X|S oraz PC latem 2022 roku.

13 czerwca 2021

Redfall to strzelanka z perspektywy pierwszej osoby rozgrywana w trybie współpracy w otwartym świecie stworzona przez Arkane Austin, wielokrotnie nagradzanych twórców gier Prey oraz Dishonored. Produkcja kontynuuje tradycję studia Arkane w tworzeniu misternie dopracowanych otwartych światów i zamiłowaniu do kreatywnych mechanizmów gry, łącząc rozgrywkę z elementami strzelanki z perspektywy pierwszej osoby.

Redfall – nowe IP Bethesdy z wampirami w tle

Urokliwe, wyspiarskie miasteczko Redfall jest oblegane przez legion wampirów, które doprowadziły do zaćmienia słońca i odcięły wyspę od świata zewnętrznego. Gracze, uwięzieni z garstką ocalałych, muszą zmierzyć się z hordą łaknących krwi potworów, wybierając postać spośród wielu różnorodnych bohaterów i tworząc idealną drużynę zabójców wampirów.

Redfall łączy elementy gry wieloosobowej i tej dla pojedynczego gracza, umożliwiając odkrywanie mrocznych tajemnic samodzielnie lub z maksymalnie trojgiem znajomych w czteroosobowym trybie współpracy. Członkowie drużyny mogą korzystać z różnorakiego wyposażenia i łączyć swoje atuty, by przezwyciężyć plagę wampirów i ich maniakalnych czcicieli.

Igor Kaźmierczak

Redaktor naczelny tego skupiska wariatów, który nałogowo pracuje nad poprawą jego ładu. Spełniony muzyk, niespełniony skryba, czasem coś pobazgra na podwędzonym ukradkiem płótnie. Przesiaduje nocami, choć w sytuacjach oficjalnych zarzeka się, że tego nie lubi. Człowiek ze zdiagnozowaną dolegliwością zwaną chronicznym brakiem czasu.
UWaga! Gorące informacje!