Nadchodzi drugi sezon serialu DOTA: Dragon’s Blood

Niecały miesiąc temu na platformie Netflix ukazał się animowany serial na podstawie gry Dota pod tytułem DOTA: Dragon’s Blood. Dziś dostaliśmy oficjalne potwierdzenie drugiego sezonu animacji. Ponadto twórcy przygotowali z tej okazji małą niespodziankę.

20 kwietnia 2021
Na skróty
  • Drugi sezon serialu DOTA: Dragon’s Blood został potwierdzony oficjalnym tweetem.
  • Free to Play, czyli dokument opowiadający historię trójki profesjonalnych graczy Doty jest już dostępny na Netflixie.

Animowany serial DOTA: Dragon’s Blood zadebiutował na platformie Netflix zaledwie niecały miesiąc temu, a oficjalne konto serii na Twitterze już potwierdziło, że pojawi się jego drugi sezon. Produkcja musiała odnieść niemały sukces w kategorii oglądalności, a w szczególności przyzwoite zyski, skoro twórcy postanowili brnąć w nią dalej. Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko wyczekiwać kontynuacji, skoro dostaliśmy potwierdzenie drugiego sezonu. Serial jest wspólną produkcją południowokoreańskiego studia Mir i amerykańskiej firmy Kaiju Boulevard, a animacją zajęło się studio Production Reve.

Grafika zapowiadająca drugi sezon

Czym jest serial DOTA: Dragon’s Blood i jak powstał?

Serial DOTA: Dragon’s Blood jest animowaną adaptacją popularnej serii gier Valve – Dota, która swój początek bierze od fanowskiego moda do produkcji Blizzarda – Warcraft III: Reign of Chaos. Animowana adaptacja DOTA: Dragon’s Blood trafiła na Netflixa 25 marca. Podążała ona za smoczym rycerzem Davionem i zgłębiała lore serii.

Serii przypisuje się zapoczątkowanie gatunku MOBA, z którego czerpały między innymi League of Legends i Heroes of the Storm.

Wrzucony tweet sugeruje również fanom Doty seans filmu Free to Play, nowego dokumentu na platformie Netflix (który po raz pierwszy trafił do publiczności jednak już w 2014 roku), ukazującego zmagania trzech profesjonalnych graczy gier wideo w rywalizacji na międzynarodowym turnieju o milion dolarów.

Wygląd animacji
UWaga! Gorące informacje!