Turniej MSI 2021 w League of Legends w Islandii?

Na stronie prasowej esportu League of Legends pojawiła się grafika promująca wydarzenie MSI 2021. Sugeruje ona, ze wydarzenie odbędzie się w mieście Reykjavik. Póki co nie otrzymaliśmy żadnego potwierdzenia od Riot Games.

1 marca 2021
Na skróty
  • Grafika reklamująca Mid-Season Invitational 2021 sugeruje, że wydarzenie to odbędzie się w Islandii.
  • MSI nie odbyło się w zeszłym roku przez pandemię.
  • Aktualnymi mistrzami Mid-Season Invitational jest drużyna G2 Esports, która zdobyła tytuł w 2019 roku.

Na stronie prasowej Riot Games skupiającej się na esporcie gry League of Legends pojawiła się ostatnio grafika promująca MSI 2021. Jest to coroczne wydarzenie esportowe, nazywane często „małymi Mistrzostwami Świata”. Biorą w nich udział zwycięzcy z każdego z regionów.

Aktualnymi Mistrzami MSI jest drużyna G2 Esports, która wywalczyła ten tytuł w 2019 roku. Ubiegłoroczne Mid-Season Invitational najpierw zostało przeniesione o kilka miesięcy, a ostatecznie nie odbyło się. Wydarzenie zostało odwołane w związku z pandemią, która uniemożliwiła zebranie zawodników z całego świata w jednym miejscu.

Mid-Season Invitational odbędzie się w Islandii?

Na grafikę promocyjną zwróciła uwagę m.in. zajmująca się LoL-em w Korei Ashley Kang. Grafika, która miała reklamować wydarzenie, trafiła ostatnio na jedną z witryn Riot Games. Znajdowała się na niej tylko nazwa wydarzenia oraz zdjęcie miejsca, w którym ma się ono odbyć. Dociekliwi fani dość szybko połączyli fakty i odkryli, że przedstawione zdjęcie pokazuje Reykjavik czyli stolicę Islandii. Mimo że region ten nie był nigdy uważane za miejsce silnie powiązane z League of Legends – nie posiada własnej ligi, a z kraju tego nie wywodzi się żaden znany zawodnik – to pod względem sytuacji pandemicznej wydaje się to być jak najbardziej sensownym wyborem. Póki co brak potwierdzenia ze strony Riot Games, nie znamy także terminu kiedy MSI miałoby się odbyć.

Michał Kaźmirczak

Gamer od 5 roku życia. Gra we wszystko od F1, przez jRPG po strategię. Z wykształcenia marketingowiec, z pasji dziennikarz i mistrz w sesjach papierowych RPG.
UWaga! Gorące informacje!