fbpx

Final Fantasy XIV pobija rekord graczy, a Square Enix zapowiada Final Fantasy XIV Fan Festival 2023-2024

10 października 2022,
19:04
Dorota Żak

Ostatnie sobota stała się dniem, w którym dowiedzieliśmy się wiele nowych rzeczy na temat Final Fantasy XIV. Ilu graczy przyciągnęła produkcja, co przyniesie nowy patch i kiedy fani gry będę mieli okazję spotkać się w realu to najważniejsze z wiadomości.

Postaci z gry Final Fantasy XIV
Na skróty
  • Po Final Fantasy XVI sięgnęło już ponad 27 milionów graczy.
  • 18 października gra otrzyma patcha z nową zawartością.
  • W 2023 w formie stacjonarnej powróci event Final Fantasy XVI Fan Festival.

Popularność multiplayerowej odsłony serii Final Fantasy nie maleje. Co więcej, wydaje się tylko rosnąć. W czasie niedawnego streamu na Twitchu reżyser i producent Final Fantasy XIV, Naoki Yoshida, podzielił się jej najnowszym osiągnięciem. A jest się czym chwalić. Final Fantasy XIV przebiło już liczbę 27 milionów zarejestrowanych graczy z całego świata.

Idąc za ciosem, Square Enix nie zwalnia, bo już 18 października do gry trafi Patch 6.25 oferujący nową zawartość, w tym choćby specjalne questy. Część z nich związana będzie z postacią Hildibranda, stając się kolejnym etapem jego przygód. W grze pojawią się również nowe możliwości eksploracji lochów. Gracze będą mieli więc kolejne powody, aby spędzić przy ekranach więcej czasu.

Final Fantasy XIV Fan Festival powraca w stacjonarnej formie

Przy okazji wszystkich ogłoszeń Square Enix zapowiedział również kolejną edycję eventu przeznaczonego specjalnie dla fanów tej produkcji. Final Fantasy XIV Fan Festival 2023-2024 odbędzie się stacjonarnie w trzech różnych miejscach, na trzech różnych kontynentach i w trzech różnych terminach, co jest miłą odmianą po edycji online z 2022 roku. Zapowiedziane w jego ramach atrakcje to między innymi panele dyskusyjne i koncerty. Daty imprezy prezentują się następująco:

  • 28 i 29 lipca 2023 – Stany Zjednoczone – Las Vegas;
  • 21 i 22 października 2023 – Europa – Londyn;
  • początek 2024 roku – Azja – Japonia.