Minecraft za darmo w przeglądarce oficjalnie już dostępny

O Minecrafcie na pewno nie muszę opowiadać nikomu, kto czyta nasz portal, ograniczę się więc do wspomnienia, że gra obchodzi w tym roku dziesiąte urodziny i z tej okazji twórcy przygotowali małą niespodziankę dla graczy.

8 maja 2019

Dziesiąte urodziny Minecrafta już zdążyły stać się obiektem plotek i żartów, gdyż jego twórca, Marcus „Notch” Person, nie został zaproszony na obchody tejże uroczystości. Jednak nie mnie oceniać, czy decyzja Microsoftu była słuszna czy nie, a o tym, że Minecraft jest z nami już dekadę wspominam dlatego, że od wczoraj z tej okazji, w „klocki” można pograć również przez przeglądarkę i to tak jak najbardziej lubimy – za darmo.

Gra jest jednak wersją z 2009 roku, i chociaż pozbawiona bugów czy glitchów – dalej posiada ograniczenia, które posiadała na początku swojej drogi. Niemniej, darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda – Minecrafta w swojej klasycznej, niezmienionej wersji, zagrać możecie tutaj.

Nie sądzę, żeby oferta skierowana była do starych wyjadaczy, jednak teraz Minecrafta masz zawsze pod ręką, a jeśli nigdy w niego nie grałeś – tylko chwila dzieli Cię od sprawdzenia o co właściwie chodzi.

Igor Kaźmierczak

Redaktor naczelny tego skupiska wariatów, który nałogowo pracuje nad poprawą jego ładu. Spełniony muzyk, niespełniony skryba, czasem coś pobazgra na podwędzonym ukradkiem płótnie. Przesiaduje nocami, choć w sytuacjach oficjalnych zarzeka się, że tego nie lubi. Człowiek ze zdiagnozowaną dolegliwością zwaną chronicznym brakiem czasu.
UWaga! Gorące informacje!