Minecraft Preview, czyli nowa wersja testowa od Mojang Studios

Minecraft Preview ułatwi korzystanie z testowych wydań w Minecraft: Edycja Bedrock bez rezygnacji z dostępu do stabilnych wersji.

4 lutego 2022
Na skróty
  • Obecnie, aby testować nadchodzące nowości i dodatki do Minecraft: Edycja Bedrock, należy dołączyć do programu beta na Xbox, Windows lub Android.
  • Nowa wersja będzie osobną grą Minecraft, która zastąpi program beta.
  • Minecraft Preview pozwoli wszystkich zainteresowanym graczom uczestniczyć w wydaniach testowych i głównej grze Minecraft na tym samym urządzeniu.

Program beta Minecraft: Edycja Bedrock

Obecny program beta dla Minecraft: Edycja Beta to sposób dla graczy Minecraft, aby testować wszystkie nadchodzące aktualizacje. Niestety od samego początku gracze mieli z programem beta jeden znaczący problem, jakim było ograniczenie platform w programie beta oraz brak możliwości jednoczesnego korzystania z wersji pełnej oraz testowej na tym samym urządzeniu. Ostatniego dnia stycznia 2022 Mojang Studios ogłosiło nową wersję Minecraft Preview, która ostatecznie zakończy działanie programu testowego beta, zastępując go.

Jakie korzyści przyniesie Minecraft Preview?

Nowa wersja Minecratf Preview będzie osobą grą dla Minecraft: Edycja Bedrock. Dzięki temu możliwe będzie dołączenie do większej liczby platform niż obecnie dostępny program beta na Windows oraz Android. Dodatkową korzyścią będzie możliwość testowania nowości oraz jednoczesne korzystanie z oficjalnej wersji Minecraft na tym samym urządzeniu, bez skomplikowanego przełączania się w obecnym programie beta.

Mojang Studios udostępni na początek Minecraft Preview na urządzenia z systemem Windows oraz iOS. W dalszym etapie dostęp zapewne otrzymają także gracze z PlayStation oraz Nintendo Switch.

Dzięki Minecraft Preview, podobnie jak w obecnej becie, otrzymasz dostęp do testowania przyszłych aktualizacji i zapoznasz się z nową zawartością gry. Oczywiście obecne ograniczenia, jakie występują w becie, zostaną z nami w wersji Minecraft Preview, a należą do nich:

  • brak dostępu do Realms oraz serwerów międzyplatformowych,
  • wyłączone będą osiągnięcia w grze,
  • wyłączony będzie dostęp do standardowych światów gry,
  • brak dostępu do usługi sklepu Marketplace.
minecraft village pillage

Dla kogo Minecraft Preview?

Program beta aplikacji Minecraft Preview jest już dostępny dla ograniczonej liczby osób na stronie testowej Apple (brak już wolnych miejsc). W przypadku graczy korzystających z systemu Windows ta wersja nie jest jeszcze dostępna. Na Xbox i Windows Minecraft Preview zostanie udostępniony (w momencie, jak będzie gotowy) za darmo wszystkim posiadaczom Minecraft: Edycja Bedrock oraz będzie dostępny w Xbox Game Pass, PC Game Pass, a także Minecraft Launcher.

Do czasu pełnego zastąpienia na wszystkich platformach przez Minecraft Preview, Minecraft: Edycja Bedrock będzie nadal otrzymywać normalne wersje beta, jeśli ktoś przystąpi do programu testów. Zapewne nadchodząca „Dzika aktualizacja” 1.19 (premiera w 2022 roku) pojawi się także w wersji na Minecraft Preview, a nam pozostaje już tylko czekać na szersze wdrożenie na większej liczby platform nowej wersji do testowych wydań Minecraft: Edycja Bedrock.

PS: Gracze Minecraft: Edycja Java mają od samego początki istnienia gry dużo łatwiejszy dostęp do testowania nowych wersji, dzięki cotygodniowym migawkom (snapshot).

Krzysztof Bolda

Zafascynowany technikaliami miłośnik gier wideo, któremu nie straszne największe fuck-upy podczas serwerowych prac konserwacyjnych (włącznie z płonącymi jednostkami centralnymi). Podczas wieloletniej pracy w branży dziennikarstwa gamingowego zdobywał doświadczenie, dzięki któremu dzisiaj może z zaangażowaniem współtworzyć najlepszy niezależny serwis o grach i technologii.
UWaga! Gorące informacje!