Minecraft Live 2021 – podsumowanie wydarzenia. Dodatki, aktualizacje, fotel, Minecraft w Xbox Game Pass i więcej…

Podczas wydarzenia Minecraft Live 2021 twórcy tytułowej produkcji zaprezentowali naprawdę sporą ilość ciekawych informacji. Do gry zawita aktualizacja The Wild oraz tryb sezonowy ze specjalnym karnetem bojowym. Ogromnym plusem jest informacja, iż Minecraft trafi do usługi Xbox Game Pass już niedługo. Mojang podjął również współpracę z producentem foteli gamingowych i razem stworzyli krzesło w motywie Creepera.

18 października 2021

W ostatnią sobotę odbył się Minecraft Live 2021, na którym twórcy tytułowej produkcji przedstawili sporą ilość ciekawych informacji dotyczących dalszego losu Minecrafta. Do tytułu trafi kilka aktualizacji, między innymi ta ze specjalnym sezonowym karnetem bojowym. Dodatkowo studio poinformowało, iż Minecraft PC Bundle oficjalnie trafi do usługi Xbox Game Pass. Oprócz tego Mojang podjął współpracę ze znanym producentem foteli gamingowych – Secretlab. Owocem ich współpracy jest krzesło w barwach Creepera. Poniżej prezentujemy najważniejsze nowiny zaprezentowane podczas całego wydarzenia.

Minecraft dostępny w usłudze Xbox Game Pass

Podczas Minecraft Live 2021 Mojang Studios ujawniło, co dalej z losem Minecrafta na PC. Czeka nas duża niespodzianka. Minecraft PC Bundle (Minecraft: Bedrock Edition i Minecraft: Java Edition) na komputerach osobistych będzie dostępny w ramach subskrypcji Xbox Game Pass od 2 listopada 2021. Później, w 2022 roku, pakiet dostępny będzie w sprzedaży poza usługą Xbox Game Pass, a osoby, które posiadają już jedną z wersji, tę drugą dostaną w prezencie.

Minecraft w Xbox Game Pass

Aktualizacja The Cloudy Climb z nowym trybem sezonowym w Minecraft: Dungeons

Do Minecrafta: Dungeons trafi aktualizacja o nazwie The Cloudy Climb. Wraz z nią dostaniemy tryb sezonowy Seansonal Adventures, do którego potrzebny będzie karnet bojowy. Wypełnieniem będą nagrody, jakie dostaniemy za przygody sezonowe. Wśród nich gadżety kosmetyczne, waluta w grze, płatna opcja premium na dodatkowe nagrody. Razem z aktualizacją do gry trafi nowy tryb – The Tower. Przyjdzie nam się w nim zmierzyć z wieżą, pokonując ją na różnych poziomach trudności – im dalej zachodzimy, tym trudniej. W nagrodę także otrzymamy ekskluzywne nagrody. Poziomy w wieży będą zmieniać się co dwa tygodnie, więc nie wszystko naraz. Dodatkowo każda nieudana próba pokonania tytułowej wieży rozpocznie się nową postacią. Aktualizacja do gry Minecraft: Dungeons ma trafić w grudniu.

The Wild – aktualizacja w Minecrafcie

Mojang podczas trwania wydarzenia podzielił się także informacjami na temat aktualizacji The Wild do Minecrafta. W tej chwili niewiele znanych jest szczegółów na temat tego update’a i prawdopodobnie tak będzie do czasu oficjalnego wydania wersji 1.18. The Wild Update ma zwiększyć różnorodność biomów za sprawą pojawienia się większej liczby charakterystycznych dla środowiska elementów. Na bagnach pojawią się ogromne drzewa namorzynowe, a pod ich korzeniami będziemy mogli się swobodnie przemieszczać. Co za tym idzie, dostępny będzie nowy typ drewna, pojawią się także kijanki, świetliki oraz żaby. Premiera update’a zaplanowana jest na 2022.

Jaskinie i klify – Część 2 w Minecrafcie

Caves and Cliffs Part 2 (Jaskinie i klify – Część 2) już w Minecrafcie? Otóż jeszcze nie, twórcy gry na swoim oficjalnym profilu na Twitterze przedstawiają film prezentujący efekty ich pracy przy wykorzystaniu tego samego seeda parity w obydwu edycjach Minecrafta. Mowa tutaj o wersjach Bedrock Edition i Java Edition, które kształtowały różne krainy, mimo iż wykorzystany był ten sam seed. Teraz będą generowane prawie identyczne światy bez względu na to, gdzie gramy. Aktualizacja Jaskiń i klifów zawiera zupełnie nowe moby i biomy, ogromne zmiany w generowaniu świata w podziemnych jaskiniach i górskich szczytach i wiele więcej. Druga część aktualizacji ma się ukazać jeszcze w tym roku.

Głosowanie na nowego moba w Minecrafcie wygrywa…

Podczas transmisji Minecraft Live 2021 miał miejsce finał głosowania na nowego moba w Minecrafcie. Startowały trzy moby: Glare, Allay i Copper Golema. Użytkownicy uznali za zwycięzcę Allaya, który pojawi się w grze wraz z najbliższą aktualizacją. Wybory odbyły się w dwóch turach. Allay wygrał w pierwszym głosowaniu, przy tym samym niestety pokonał Glare, który odpadł w tym czasie. Chwilę później wystartowała finałowa runda, gdzie zwycięzca otrzymał 54,3% głosów, a Copper Golem z drugim miejscem zdobył 45,7% głosów.

Fotel gamingowy w barwach… Creepera z Minecrafta

Oprócz wszystkich najważniejszych wiadomości podczas Minecraft Live 2021 Secretlab miał dla nas własne ogłoszenie. Owa firma zajmująca się produkcją foteli do gier klasy premium zapowiedziała współpracę z Mojang Studios. Ogłosili oni debiut fotela w stylu Minecrafta (dokładnie motyw Creepera). Twórcy wykorzystali do produkcji tkaninę SoftWeave Plus. Pełna nazwa fotela to Secretlab TITAN Evo 2022 Minecraft Edition. Krzesło jest już dostępne w przedsprzedaży, w cenie od około 549 $ (2220 zł) w zależności od wybranego rozmiaru. Wysyłka produktu rozpocznie się na początku grudnia.

Limitowany fotel w motywie Creepera z Minecrafta

Pełny materiał wideo z wydarzenia Minecraft Live 2021

Maciej Krause

Fan sprzętu komputerowego i technologii, który interesuje się wszystkim co z tymi zagadnieniami związane. Ponadto człowiek pełen nieposkromionej ambicji z ciekawością podchodzący do nowych wyzwań. W wolnym czasie stawia czoła bossom w grach wideo i nałogowo pokonuje kolejne kilometry na dwóch kółkach.
UWaga! Gorące informacje!