fbpx

Wielkie plany Konami. Nowe gry ze znanych serii

Konami potwierdziło, że planuje ujawnić jeszcze więcej nowych gier. Informacje są poparte na niedawno ujawnionych planach ożywiania klasycznych franczyz.

W ramach powitania nowego roku firma Konami przygotowała dla nas kilka prezentów. Firma wspomniała o nowych grach dla znanych serii, słowa te prawdopodobnie mogą być powiązane z ogłoszoną w tamtym roku współpracy Silent Hilla oraz Castlevanii. Natomiast nie ma co się cieszyć na zapas, na informacje o nowych grach przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Konami potwierdziło, że jak na ten moment wszystkie projekty są gdzieś głęboko i są tworzone cicho za kulisami.

W tym roku świętujemy Rok Królika, a z tej okazji planujemy nowe gry dla znanych serii, aby zrobić jeszcze większe postępy. Ponadto, nowe projekty, których jeszcze nie ogłosiliśmy, są również głęboko i tworzone są cicho w toku. Wyczekujcie przyszłych zapowiedzi Konami.

Konami o planach firmy

O otwieraniu swoich dawnych franczyz Konami usłyszeliśmy już w 2021 roku. W liście tytułów znalazły się takie pozycje jak Silent Hill, z którego możemy wyczekiwać aż czterech gier, następne w kolejności znajduje się Castlevania oraz Metal Gear

Źródła twierdzą, że jednym z tytułów opracowanych w singapurskich studiu Virtuos była nowa wersja Metal Gear Solid 3: Sneak Eater. Film rekrutacyjny opublikowany przez firmę, który pojawił się nieco później, a przybrał formę wskazówki co do projektu.