Minecraft Legends, czyli nowa strategiczna gra w pikselowym świecie

W 2023 powrócimy do świata Minecrafta w zupełnie nowej grze. Minecraft Legends, która zadebiutuje w przyszłym roku, połączy znane nam stawianie bloków ze strategicznym myśleniem dowódcy armii.

13 czerwca 2022

Chyba każdy przynajmniej słyszał o grze Mincraft. Dla wielu ustawianie bloków jest ciekawą formą relaksu, a inni wynoszą go na inny stopień kreatywności, odtwarzając w nim całe miasta. Teraz nadchodzi coś nowego: strategiczny spin-off kultowej gry, czyli Minecraft Legends, został oficjalnie zapowiedziany.

Minecraft Legends to połączenie akcji i strategii pośród sześciennych bloków

Seria Minecraft wchodzi na nowe tereny. Mieliśmy już pikselowego hack’n’slasha w postaci Minecraft: Dungeons, ale teraz czekamy na grę, w której będziemy musieli lepiej planować nasze działania. Trafiamy do świata zagrożonego przez inwazję Piglinów. Aby ją odeprzeć, należy nie tylko zbierać zapasy i tworzyć budowle obronne, ale również zebrać armię, Tym razem pod naszą kontrolę trafią również moby i to między innymi z ich pomocą mamy odpierać ataki najeźdźców.

Minecraft Legends umożliwi nam nie tylko grę w pojedynkę, ale również w trybach wieloosobowych, czyli kooperacji albo rywalizacji. Cała zabawa ma się opierać na eksploracji, tworzeniu sojuszy no i oczywiście prowadzeniu bitew. Jak widzimy w materiale wideo, będziemy obserwować naszą postać oraz towarzyszące jej jednostki z perspektywy trzeciej osoby.

Niestety nie znamy dokładnej daty premiery, ale wiemy, że Minecraft Legends zadebiutuje w 2023 roku na komputery oraz konsole Xbox One i Xbox Series S/X (gdzie będzie dostępna w usłudze Game Pass), a także PlayStation i Nintendo Switch.

Bartosz Sobolewski

Niby z Torunia, ale nie stary piernik. Fan czarnego humoru i gier komputerowych, które pozwalają oderwać się od szarości rzeczywistości. Napędza go czarna kawa na przemian z energetykami. Dzielnie aktualizuje newsroom, a czasem uraczy was ciekawostkami o mechanikach gier albo sławnych osobach.
UWaga! Gorące informacje!