Midsummer Studios zostało założone przez byłych deweloperów gier z serii XCOM

15 maja 2024,
12:05
Arek Grabowski
Logo Midsummer Studios

Weterani z różnych studiów, w tym byli deweloperzy serii XCOM, założyli nowe studio tworzące gry pod nazwą Midsummer Studios. Jest ono kierowane przez Jake’a Slomona oraz Willa Millera. To odpowiednio dyrektor kreatywny XCOM i dyrektor gry. Firma ma siedzibę w Hunt Valley w stanie Maryland.

W studiu pracuje również Grant Rodiek, który jest znany z Maxis. Ma on ogromne doświadczenie przy tworzeniu serii The Sims, a także dodatków. Oprócz tego ujawniono, że Nelsie Bircu, także związana z serią XCOM, jest dyrektorem finansowym Midsummer Studios.

Midsummer Studios już teraz zapowiada swoją pierwszą grę

Ta produkcja ma być symulacją życia z naciskiem na narrację, którą kieruje gracz. Studio już teraz zebrało 6 milionów dolarów od inwestorów, by wyprodukować grę.

W Midsummer tworzymy symulator życia skoncentrowany na dramacie współczesnego życia, w którym nasi gracze będą pisać znaczące historie, po prostu grając, a następnie dzielić się nimi ze światem.

Jake Solomon, CEO i dyrektor kreatywny Midsummer Studios

Na ten moment gra nie ma jeszcze tytułu. Studio nie ujawnia także żadnych szczegółów jak okno premiery, docelowe platformy czy nawet gatunek produkcji.