fbpx

Steam osiągnął nowy rekord jednoczesnych użytkowników

18 marca 2024,
12:04
Arek Grabowski
Logo Steam na tle miniaturek gier

Steam radzi sobie świetnie w 2024 roku ciągle odnotowując kolejne wzrosty. Niedawno informowaliśmy, że Steam Deck od Valve jest kompatybilny z ponad 14 tys. gier. To również napędza popularność całej platformy. Według najnowszych informacji Steam osiągnął kolejny rekord jednocześnie aktywnych użytkowników.

Serwis SteamDB donosi, że ostatnio było zalogowane aż 36 354 393 graczy jednocześnie. To rekordowy wynik dla tej platformy. Ponad 11,5 miliona graczy było wtedy w grze.

Steam wciąż pozostanie dominującą platformą, jeśli chodzi o gry na PC

Na początku tego roku Steam osiągnął rekordowy wynik jednocześnie zalogowanych użytkowników, który wynosił ponad 33,6 miliona kont. Później przebito ten rekord o około 1 milion graczy. Tym razem nastąpiła kolejna zmiana, ponieważ udało się pokonać wynik jeszcze bardziej. Analitycy uważają, że to nie koniec i Steam może jeszcze znacząco poszerzyć zasięg do końca 2024 roku.

Pamiętajmy, że jest on wciąż dominującą platformą, jeśli chodzi o gry na PC. Konkurencja pod postacią Epic Games Store wciąż nie oferuje tak rozbudowanej funkcjonalności, a także bazy dostępnych produkcji.