Microsoft podejmuje współpracę z polskim studiem People Can Fly. Projekt Maverick ma być produkcją AAA

14 czerwca 2023,
19:15
Amira El Berrah

Microsoft i People Can Fly nawiązali współpracę, aby stworzyć nową produkcję na Xboxa. Projekt o kodowej nazwie Projekt Maverick, będzie w pełni finansowany przez Microsoft. Przy tworzeniu tytułu wezmą udział Roland Lesterlin i David Grijns.

Okładka Outriders

Microsoft i polskie studio People Can Fly nawiązali współpracę w celu stworzenia nowej gry dedykowanej dla konsol Xbox. Informacje na temat projektu o kodowej nazwie Projekt Maverick zostały ujawnione przez polskie studio, które poinformowało, że Microsoft w pełni finansuje produkcję gry, przyznając budżet w przedziale od 30 do 50 milionów dolarów.

Czekamy na szczegóły o Projekcie Maverick

W latach 2012–2015 People Can Fly było własnością Epic Games i miało udział w tworzeniu portu PC dla oryginalnego Gears of War oraz pracowało przy Fortnite. Studio znane z produkcji takich jak Gears of War: Judgment, Bulletstorm oraz niedawno wydany Outriders we wtorek ogłosiło podpisanie umowy na produkcję i wydanie gry typu AAA.

W lipcu 2020 roku People Can Fly zapowiedziało, że pracuje nad „oryginalnym tytułem AAA”, który jest prowadzony przez ich nowojorskie studio. Prace nad grą są realizowane przez studia People Can Fly z Warszawy, Rzeszowa i Newcastle.

Logo People Can Fly
People Can Fly

Dyrektorem kreatywnym gry jest Roland Lesterlin, a David Grijns pełni funkcję szefa studia. Oboje mają doświadczenie w branży gier, Lesterlin był reżyserem Just Cause 3, a Grijns pełnił rolę producenta wykonawczego tej gry. Produkcja ma trafić na Xboxa, PC i platformy streamingowe.