fbpx

Microsoft odpowiada na zarzuty FTC dotyczące zwolnień pracowników Activision

9 lutego 2024,
14:00
Arek Grabowski
Logo Microsoftu

Wczoraj informowaliśmy, że FTC złożyło zawiadomienie do Sądu Apelacyjnego Stanów Zjednoczonych dotyczące zwolnień pracowników Activision Blizzard w Microsofcie. Dziś pojawiło się nowe pismo sądowe, które jest odpowiedzią. Microsoft broni swoich działań i podkreśla, że „Activision już planowało zlikwidować znaczną liczbę miejsc pracy, nadal działając jako niezależna firma”. Dodatkowo firma informuje o niekompletności danych FTC, a także wprowadzaniu w błąd opinii publicznej. O całej sprawie donosi serwis The Verge.

Microsoft uważa, że fuzja z Activision Blizzard nie jest wyłączną winą za zwolnienia

Microsoft podkreśla, że nie występuje wyłączna wina za zwolnienia w Activision Blizzard. Firma po fuzji działa w sposób, który pozwala „zbyć dowolną lub wszystkie firmy Activision jako solidnych uczestników rynku”. Microsoft informuje także, że zwolnienia są zgodne z „szerszymi trendami”. Od niedawna otrzymujemy informacje o ogromnej fali tracących pracę osób. Dotyczą one branży gamingowej i wielu różnych studiów czy firm.

Microsoft podsumowuje więc zgłoszenie FTC w dość prosty sposób. Przyczyną zwolnień są poprzednie plany Activision, obecne trendy branżowe oraz wewnętrzne decyzje obu połączonych firm. FTC dostarczyło niekompletne dane, które rzeczywiście mogą wprowadzać w błąd. Brakuje tam istotnych informacji.