fbpx

Meta potencjalnie bada usługę subskrypcyjną z grami dla platformy Quest

Jeden z użytkowników Twittera, „ShinyQuagsire”, odkrył pewne odniesienia do usługi Quest Pass w aplikacji Meta Quest dla Androida. Inna osoba twierdziła, że podobny przeciek znalazła na telefonie z iOS.

Jeżeli to prawda, Quest Pass będzie prawdopodobnie czymś na wzór Xbox Game Pass od Microsoftu czy PlayStation Plus, które oferuje Sony. Według insiderów w tym roku mają pojawić się zupełnie nowe gogle wirtualnej rzeczywistości. Chodzi o Meta Quest 3, więc możliwe, że usługa Quest Pass może być planowana na ich premierę.

Co już wiemy o Quest Pass? Przecieki i oficjalne informacje

Na ukrytej stronie Quest Pass w aplikacji można przeczytać podstawowe informacje o usłudze. Dowiadujemy się, że to comiesięczna subskrypcja, gdzie regularnie będziemy otrzymywać nowe produkcje. Zostaną one dodane do biblioteki gracza i będą dostępne tylko, gdy abonament jest wykupiony.

Serwis VGC skontaktował się z Meta w tej sprawie, by rozwiać wszelkie wątpliwości. Okazało się, że firma sprzedała dotąd około 20 milionów zestawów Quest, a platformę uruchomiono w 2019 roku. Meta oficjalnie nie wypowiada się na temat usługi Quest Pass. Mimo wszystko Mark Rabkin, wiceprezes firmy, podzielił się takim modelem biznesowym z pracownikami podczas prezentacji, która wyciekła do serwisu The Verge.