fbpx

MCU zawita do świata karcianek – nadchodzi Marvel Snap

22 maja 2022,
22:26
Nikodem Idziak

Każdy kto obserwował ostatnie poczynania Marvela w podboju kolejnych platform wyczuwał, że rozszerzenie MCU na sferę gier karcianych pozostaje tylko kwestią czasu. Tak też się w końcu stało, gdyż zgodnie z tajemniczymi zapowiedziami studia, wielkimi krokami zbliża się do nas prawdopodobnie najszybsza karcianka świata – Marvel Snap.

Obraz promujący grę Marvel Snap
Na skróty
  • 19 maja na Twitterze Marvela pojawiła się informacja o pracach nad grą karcianą Marvel Snap.
  • Tytuł ma oferować błyskawiczne starcia i pełną dynamiki rozgrywkę.
  • W planach jest wydanie gry zarówno na urządzenia mobilne, jak i na PC.

W zamieszczonym 19 maja na Twitterze wpisie Marvel oficjalnie ogłosił pierwszą wirtualną grę karcianą, w której przyjdzie nam kolekcjonować zarówno herosów, jak i złoczyńców z uwielbianego na całym świecie superbohaterskiego uniwersum. Marvel Snap – bo taki tytuł przyjmie najnowsze dzieło od studia Second Dinner – ma być rewolucyjną, dynamiczną i przede wszystkim przystępną grą karcianą, skupioną na meczach szybkich i – co najciekawsze – nie turowych.

Źródło: Youtube, Marvel Entertainment

Kolorowo, szybko i łatwo – Marvel Snap w pigułce

Ben Brode – dyrektor studia Second Dinner, niegdyś pracujący w Blizzardzie reżyser Hearthstone’a, jednej z najpopularniejszych gier karcianych – zdradził kilka szczegółów odnośnie swojej najnowszej produkcji. W Marvel Snap do dyspozycji otrzymamy ponad 150 kart, z których 15 wykorzystamy do stworzenia talii. Twórcy zapewniają, że każdą z nich będziemy mogli zdobyć bez potrzeby nadmiernego grindu lub użycia karty płatniczej, gdyż gra opierać się ma na modelu free to play. Tak ograniczona ilość kart w talii sprawi, że przeciętny mecz zakończy się już w granicach 3 minut. Co więcej, rozgrywka potoczy się bez żadnego czekania, gdyż każdy z graczy będzie wykonywać swoje ruchy w tym samym czasie.

Marvel Snap zmierza przede wszystkim na urządzenia mobilne, choć planowane jest również wydanie gry na komputery stacjonarne. Nie dane nam było poznać daty premiery, aczkolwiek zgodnie z zapowiedziami twórców, już niedługo wystartować ma zamknięta beta dla graczy z systemem Android, do której można się zapisać poprzez stronę projektu.