Materiał zza kulis Assassin’s Creed Mirage skupia się na trzech elementach kluczowych dla serii

9 czerwca 2023,
20:54
Dorota Żak
Basim z serii Assassin's Creed

Sezon na specjalne pokazy pełne dzielenia się świeżymi zwiastunami trwa w najlepsze. Dopiero co mogliśmy oglądać Summer Game Fest, a na horyzoncie widać już Xbox Game Show i Ubisoft Forward (nie wspominając o masie innych gamingowych eventów). To ostatnie wydarzenie odbędzie się 12 czerwca, a jednym z punktów programu stanie się Assassin’s Creed Mirage. Zanim jednak to nastąpi, twórcy gry przygotowali dla nas materiał zza kulis, który rzuca trochę światła na powstawanie tytułu.

Assassin’s Creed Mirage powraca do korzeni serii

Opublikowany filmik to tylko pierwszy z wielu materiałów skupionych na nowym asasynie. Zatytułowany A Return to the Roots przybliża pomysł Ubisoftu na grę. Przed przystąpieniem do prac nad Mirage twórcy zadali sobie pytanie, w jaką grę Assassin’s Creed najbardziej chcieliby zagrać. Po namyśle, zdecydowali, że nie mieliby nic przeciwko, aby powrócić do początków serii.

Oznaczało to próbę oddania klimatu z pierwszych odsłon gry i po raz kolejny umieszczenie akcji na Bliskim Wschodzie. Tereny te odwiedziliśmy już w pierwszej części serii jako Altair, tym razem jednak przeniesiemy się w czasie 300 lat wstecz, gdzie prześledzimy losy Basima w IX-wiecznym Bagdadzie.

Na tym jednak nie koniec. Twórcy Assassin’s Creed Mirage wyodrębnili trzy kluczowe elementy serii, które postanowili mocno wykorzystać. Po pierwsze parkour, pozwalający nam skakać i wspinać się po budynkach. Przy jego projektowaniu sięgnięto po inspiracje poprzednimi częściami serii, zaczynając od płynności ruchu inspirowanej przygodami Ezio Auditore. Dodano ponadto kilka nowych pomysłów, jak przeskakiwanie na oddalone od nas budynki za pomocą specjalnych masztów.

Po drugie skradanie się. Krycie się w cieniach to szczególnie przydatna umiejętność dla asasyna. W Mirage ponownie będziemy mogli wmieszać się w tłum i wykorzystać elementy otoczenia do schowania się, aby później skuteczniej uderzyć. Skradanie się to typowa strategia Basima, który został wyszkolony do niezauważonego przemykania się i walki dopiero wtedy, gdy staje się to konieczne. To wszystko prowadzi nas do punktu trzeciego wybranego przez twórców, czyli po prostu bycia skutecznym asasynem i eliminowania określonych celów.

Kolejne porcje materiałów zza kulis przybliżą postać Basima oraz IX-wieczny Bagdad. Premiera Assassin’s Creed Mirage została przewidziana na 12 października, więc do tego czasu zdążymy już nieco poznać świat gry za sprawą tego typu filmików.