Lochy bursztynowego gryfa – zapowiedź RPG inspirowanego kaszubskimi legendami

Pojawił się zwiastun zapowiadający Lochy bursztynowego gryfa. RPG w klimacie słowiańskiego fantasy od studia Frozengem opierać się będzie o prawdziwe kaszubskie wierzenia i legendy. Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

18 lipca 2022
Na skróty
  • Do sieci trafił zwiastun zapowiadający Lochy bursztynowego gryfa.
  • Projekt studia Frozengem jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
  • RPG w klimacie kaszubskiego fantasy ma mieć premierę w 2023 roku.

Nadchodzi RPG w świecie inspirowanym kaszubskimi legendami i wierzeniami. Zwiastun zapowiadający Lochy bursztynowego gryfa został udostępniony na kanale gry na YouTube. Projekt powstaje we współpracy z Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie i jest współfinansowany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Premiera gry studia Frozengem zaplanowana jest na przyszły rok.

Świat Lochów bazować będzie na wierzeniach dawnych Pomorzan. Wyjątkowe kaszubskie fantasy obejmuje mapę świata opartą o prawdziwe tereny geograficzne, a nazwy miejscowości pochodzą z języka kaszubskiego. Potwory z bestiariusza w grze mają swoje korzenie w legendach, czego przykładem jest pojawiający się w zwiastunie òpi, czyli upiór, który po śmierci (i zjedzeniu własnych wnętrzności) wstawał z grobu i zabijał członków własnej rodziny.

Lochy bursztynowego gryfa – świat kaszubskich legend

Fabuła gry skupi się na postaci gryfa, który według dawnej pomorskiej legendy ukrył gdzieś na Kaszubach wielką bryłę bursztynu. W tytule poprowadzimy złożoną z czterech postaci drużynę, a do naszej dyspozycji będzie dziewięć klas, w tym pięć z umiejętnościami bitewnymi i cztery o zdolnościach magicznych: Barch (barbarzyńca), Jachtôrz (łowca), Dulas (złodziej), Ricerz (rycerz/paladyn), Leman (wojownik), Maga (nekromanta-kapłan Welesa), Kùtin (czarodziej), Żérca (kapłan Peruna), Gùslin (druid/czarownik). Lochy bursztynowego gryfa inspirowane będą mechanikami dungeon crawlerów z lat ’90. Walka ma bazować na siatce, ale odbywać się w czasie rzeczywistym.

W trailerze gry możemy też usłyszeć soundtrack inspirowany dawnymi słowiańskimi brzmieniami, który nie bez przyczyny może kojarzyć się chociażby z Wiedźminem 3. Kompozytorem muzyki jest Magu (Przemysław Ziółkowski), a za wykonanie odpowiada Percival Schuttenbach.

Lochy bursztynowego gryfa mają już swoją stronie na Steamie, gdzie można dodać grę do listy życzeń. Więcej informacji o projekcie można znaleźć na oficjalnej stronie.

UWaga! Gorące informacje!