fbpx

Lince Works, studio twórców Aragami, kończy działalność

7 marca 2023,
21:01
Dorota Żak
Główni bohaterowie gry Aragami

Hiszpańskie studio Lince Works znane z serii Aragami – trzecioosobowych skradanek inspirowanych kulturą Dalekiego Wschodu – przekazało dzisiaj informacje na temat swojej dalszej działalności. Niestety nie oznacza to, że historia o kryjącym się w cieniach asasynie otrzyma kolejną odsłonę.

Zamknięcie Lince Works

Dzieje się wręcz przeciwnie, studio ogłasza, że od kwietnia tego roku wstrzymuje prace nad swoimi wszystkimi produkcjami. Udostępniona wiadomość to jednocześnie pożegnanie i podziękowanie. W czasie dziewięciu lat dotychczasowej działalności Lince Works tworzyło gry z pasji, a jego członkowie są wdzięczni za zainteresowanie ze strony graczy, jednak nadszedł dla nich koniec podróży.

Ostatnie kilka lat było szczególnie trudnych, ponieważ skupiliśmy się na tworzeniu nowych IP i nowym kierunku firmy. Byliśmy ambitni jeśli chodzi o to, co chcieliśmy osiągnąć jako studio, ale niestety, mimo że zrobiliśmy duże postępy, kwestie ekonomiczne nie były zbyt sprzyjające i skończył nam się czas.

Lince Works

Skutkiem decyzji studia jest fakt, że nie zobaczymy tego, nad czym pracowało do tej pory, a rozpoczęte projekty nie dojdą do skutku. Jak możemy domyślić się z wiadomości, przeważyły tutaj kwestie finansowe. Pocieszające staje się tylko zapewnienie Lince Works, że obie części Aragami pozostaną w sprzedaży, nadal oferując tryb sieciowej kooperacji.