Life is Strange – oficjalna zapowiedź nowej gry i remastera poprzednich części

Nowa część serii Life is Strange i zremasterowana wersja poprzednich gier to z pewnością dobre wiadomości dla fanów tych produkcji. A zagrać w nie będziemy mogli już jesienią tego roku.

19 marca 2021
Na skróty
  • Life is Strange: True Colors, kolejna gra z serii, otrzymała pierwszy zwiastun fabularny.
  • Wcielimy się w niej w Alex, która potrafi odczytywać emocje innych osób.
  • Z kolei poprzednie części Life is Strange doczekają się remastera.

Life is Strange od początku stawiało na emocje i interaktywną opowieść. Nie inaczej ma być w najnowszej odsłonie serii, czyli Life is Strange: True Colors, która właśnie otrzymała pierwszy zwiastun fabularny. A z niego dowiemy się, jakie niespodzianki czekają nas w nadchodzącej produkcji.

Emocje i sekrety

Tym razem wcielimy się w zupełnie nową bohaterkę, nastolatkę o imieniu Alex Chen. Podobnie jak Max z poprzedniej części dziewczyna dysponuje specjalnymi umiejętnościami. Pozwalają jej one odczytywać emocje innych ludzi, ale Alex nie zawsze potrafi kontrolować swoją moc.

Mimo to przyda się ona w historii, jaka czeka na nas w Life is Strange: True Colors. Alex wykorzysta nadludzkie umiejętności, aby rozwiązać zagadkę śmierci swojego brata. Mimo że całe wydarzenie wydaje się być nieszczęśliwym wypadkiem, kryje się pod nim większa tajemnica, dotykająca mieszkańców pozornie szczęśliwego miasteczka, w którym mieszkało rodzeństwo Chen.

Gra zadebiutuje 10 września tego roku, a ogramy ją na PC, PlayStation 4 i 5 oraz Xbox One i Series X/S. Znajdziemy ją również w usłudze Google Stadia.

Powrót do Arcadia Bay w Life is Strange Remastered Collection

Przy okazji oficjalnej zapowiedzi kolejnej części serii twórcy pamiętają również o poprzednich grach. Niedługo będziemy mieli okazję wrócić do przygód cofającej czas Max i niebieskowłosej Cloe, ponieważ zarówno Life is Strange, jak i Life is Strange: Before the Storm zostaną wydane w zremasterowanej wersji. Obie części zostaną graficznie ulepszone – będzie się to tyczyć lokacji, postaci, światła i animacji. Zwłaszcza to ostatnie ma robić dobre wrażenie, bo do przygotowania nowych animacji twarzy wykorzystana zostanie technika motion capture.

Life is Strange Remestered Collection także ukaże się 10 września 2021 roku, na tych samych platformach, co Life is Strange: True Colors. Wersję zremasterowaną będziemy mogli kupić osobno lub w ramach pakietu Life is Strange: True Colors Ultimate Edition. Na tą pierwszą opcję będziemy musieli jeszcze trochę poczekać, druga natomiast dostępna już jest w przedsprzedaży.

Dorota Żak

Na liście jej ulubionych zajęć znajdzie się nałogowe oglądanie filmów, a później opowiadanie o nich każdemu, kto ma ochotę słuchać. W wolnym czasie siedzi gdzieś z kubkiem dobrej herbaty albo kawy. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!