Klienci Steam Deck otrzymają swoje urządzenia do końca roku

Valve potwierdza realizację zamówień Steam Decka do końca roku dla osób, które złożyły rezerwację. Wysyłka ruszy w trzecim i czwartym kwartale tego roku.

30 lipca 2022
Na skróty
  • Steam Deck to wciąż najlepiej sprzedający się produkt na platformie Valve.
  • Rezerwacja urządzeń zostanie zrealizowana jeszcze w tym roku.
  • Dostawa podzespołów się poprawia, przez co przyspiesza produkcja.
  • Nowi klienci mogą się jeszcze załapać na wysyłkę w czwartym kwartale.

Steam Deck wciąż góruje na liście bestsellerów w sklepie Valve, biorąc pod uwagę także gry wideo. Mnóstwo osób zarezerwowało urządzenie w okolicach premiery i wciąż oczekuje na realizację. Na szczęście pojawiła się oficjalna wiadomość, która ucieszy wszystkich oczekujących na swoją nową platformę do gier.

Prezentacja grania na Steam Decku
Źródło: Steam Deck

Poprawa dostaw podzespołów przyspiesza produkcję Steam Decka

Valve za sprawą profilu na twitterze, zamieściło informację, że wszystkie złożone rezerwacje zostaną zrealizowane do końca tego roku. Wszystko to za sprawą poprawiającej się sytuacji z dostawami podzespołów potrzebnych do produkcji Steam Decka, co przyspieszy cały proces tworzenia i wysyłki urządzeń.

Na dzień dzisiejszy Valve twierdzi, że każdy kto aktualnie przebywa w kolejce po nowego Steam Decka, wkrótce może otrzymać maila potwierdzającego. Nie oznacza to jednak natychmiastowej wysyłki urządzenia. Zamówienia będą realizowane w trzecim i czwartym kwartale, a na ten moment będzie to jedynie informacja, która przybliży klientów do otrzymania nowej „konsoli”.

Niestety są też nieco gorsze wiadomości dla osób, które świeżo składają zamówienia. Dostawy podzespołów się poprawiają, ale tylko stopniowo. Istnieje zatem możliwość, że kolejka tych osób zostanie przesunięta na 2023. Na ten moment trafiają do listy na czwarty kwartał, ale Valve zaznacza możliwość opóźnienia wysyłki.

Miejmy nadzieję, że problemy z dostawami podzespołów rozwiążą się jeszcze w tym roku. Dzięki temu proces produkcji Steam Decka mógłby ruszyć pełną parą, a wkrótce nowe zamówienia nie wymagałby tak długiego czasu oczekiwania jak dotychczas.

UWaga! Gorące informacje!