LEGO Brawls – bijatyka w świecie duńskich klocków z premierą latem tego roku

Firma Lego zaprezentowała właśnie LEGO Brawls – grę tworzoną we współpracy ze studiem Red Games. Wśród najświeższych ogłoszeń znalazły się szczegóły rozgrywki oraz platformy docelowe tytułu.

11 maja 2022

Po tym jak LEGO Star Wars: The Skywalker Saga pobiło rekordy sprzedażowe serii, firma postanowiła pójść za ciosem i z pomocą zewnętrznego studia wydać ponownie jeden ze swoich lepiej przyjętych tytułów ostatnich lat. Zaraz, czyli LEGO Brawls miało już premierę? Produkcją pierwotnie ukazała się na wciąż niszowym w naszym kraju Apple Arcade. Teraz wydawca zdecydował się tchnąć w produkcję nowe życie portując grę na każdą z platform. Bo istotnie, LEGO Brawls ukaże się na konsolach Nintendo Switch, Xbox One, Xbox Series X/S, PlayStation 4 i PlayStation 5. W sprawie PC trwa wciąż cisza, choć zapewne, jeśli tytuł okaże się sukcesem, to zawita on i tam.

LEGO Brawls – szał budowania

W dobie popularności wszelkich crossoverów LEGO Brawls zdaję się pasować idealnie do tego trendu. Na pierwszy rzut oka mechanika walki tak jak w MultiVersus od Warner Bros. przypomina serię Super Smash Bros, choć między grami zapewne wystąpią istotne różnice. Tytuł zaoferuje bardzo rozbudowany system personalizacji postaci zarówno pod względem wyglądu, jak i używanych przez nią ruchów. Premiera już latem tego roku.

Grafika przedstawiająca rozgrywkę z gry LEGO Brawls
Źródło: Red Games

UWaga! Gorące informacje!