LEGO Brawls – bijatyka w świecie duńskich klocków z premierą latem tego roku

11 maja 2022,
22:24
Hubert Kalisz

Firma Lego zaprezentowała właśnie LEGO Brawls – grę tworzoną we współpracy ze studiem Red Games. Wśród najświeższych ogłoszeń znalazły się szczegóły rozgrywki oraz platformy docelowe tytułu.

Grafika promocyjna do gry LEGO Brawls

Po tym jak LEGO Star Wars: The Skywalker Saga pobiło rekordy sprzedażowe serii, firma postanowiła pójść za ciosem i z pomocą zewnętrznego studia wydać ponownie jeden ze swoich lepiej przyjętych tytułów ostatnich lat. Zaraz, czyli LEGO Brawls miało już premierę? Produkcją pierwotnie ukazała się na wciąż niszowym w naszym kraju Apple Arcade. Teraz wydawca zdecydował się tchnąć w produkcję nowe życie portując grę na każdą z platform. Bo istotnie, LEGO Brawls ukaże się na konsolach Nintendo Switch, Xbox One, Xbox Series X/S, PlayStation 4 i PlayStation 5. W sprawie PC trwa wciąż cisza, choć zapewne, jeśli tytuł okaże się sukcesem, to zawita on i tam.

LEGO Brawls – szał budowania

W dobie popularności wszelkich crossoverów LEGO Brawls zdaję się pasować idealnie do tego trendu. Na pierwszy rzut oka mechanika walki tak jak w MultiVersus od Warner Bros. przypomina serię Super Smash Bros, choć między grami zapewne wystąpią istotne różnice. Tytuł zaoferuje bardzo rozbudowany system personalizacji postaci zarówno pod względem wyglądu, jak i używanych przez nią ruchów. Premiera już latem tego roku.

Grafika przedstawiająca rozgrywkę z gry LEGO Brawls
Źródło: Red Games