Land of War – The Beginning pokazuje fragment rozgrywki

Stworzono już wiele gier opowiadających o II wojnie światowej, ale nie wszystkie jej aspekty zostały jeszcze poruszone. Niewiele na przykład się mówi o jej pierwszych dniach i rozgrywających się wtedy walkach. Polskie studio MS Games stara się to zmienić i prezentuje nam swój debiut, czyli Land of War – The Beginning.

10 maja 2021
Na skróty
  • Land of War – The Beginning to strzelanka, w której przeniesiemy się na początek II wojny światowej.
  • Jej twórcy podzielili się właśnie długim fragmentem gameplayu prezentującym m.in. walkę.
  • Gra będzie miała premierę 27 maja tego roku.

Land of War – The Beginning jest debiutanckim projektem niewielkiego polskiego studia MS Games, osadzonym w czasie II wojny światowej. Niby nic niecodziennego, w końcu powstało na ten temat wiele produkcji, ale w tym przypadku twórcy zdecydowali się na pokazanie w nim etapu wojny zwykle pomijanego w grach wideo. Mowa tutaj o latach 1939-1940, na które przypadała niemiecka ofensywa na Polskę. W Land of War – The Beginning przeniesiemy się właśnie do tego okresu i doświadczymy całego wydarzenia z perspektywy zwykłego polskiego żołnierza, Piotra Kowalskiego.

Tytuł pomyślany jest jako przejrzysta strzelanka, inspirowana klasyką gatunku, taką jak Medal of Honor oraz pierwsze części Call of Duty, co ekipa z MS Games wyraźnie podkreśla. Z jednej strony mamy więc miłość do gier w starym stylu, z drugiej fascynację historią II wojny światowej, która sprawia, że twórcy Land of War starają się wiernie oddać jej realia i sprawić, by wszystkie mundury, bronie i pojazdy wyglądały właściwie.

Land of War – dwudziestominutowy fragment gry

Studio MS Games regularnie informuje o postępach nad projektem, opowiadając o pojazdach, które w nim zobaczymy, lub o samym procesie researchu historycznego. Dzisiaj z kolei postanowiło zaprezentować obszerny fragment gameplayu z gry. Możemy się w nim dokładniej przyjrzeć, jak w Land of War zapowiada się walka oraz interakcja z postaciami i otoczeniem. Główny bohater przedziera się tutaj przez okopy, wykonując misję z kampanii.

W pokazanym fragmencie wykorzystano angielską wersję dźwiękową, ale wiadomo już, że w Land of War – The Beginning dostępny będzie także polski dubbing. Usłyszymy w nim m.in. Jacka Rozenka, który wcieli się w głównego bohatera, oraz Mirosława Zbrojewicza użyczającego swojego głosu narratorowi.

Gra zadebiutuje już 27 maja, a znajdziemy ją na Steamie, gdzie podano również jej wymagania sprzętowe. Cena tytułu na razie nie jest znana.

Dorota Żak

Skończyła UJ zanim UJ skończył z nią, nałogowo ogląda filmy, a potem o nich opowiada. W wolnym czasie siedzi gdzieś z kubkiem dobrej herbaty. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!