Land of War – The Beginning pokazuje fragment rozgrywki

Stworzono już wiele gier opowiadających o II wojnie światowej, ale nie wszystkie jej aspekty zostały jeszcze poruszone. Niewiele na przykład się mówi o jej pierwszych dniach i rozgrywających się wtedy walkach. Polskie studio MS Games stara się to zmienić i prezentuje nam swój debiut, czyli Land of War – The Beginning.

10 maja 2021
Na skróty
  • Land of War – The Beginning to strzelanka, w której przeniesiemy się na początek II wojny światowej.
  • Jej twórcy podzielili się właśnie długim fragmentem gameplayu prezentującym m.in. walkę.
  • Gra będzie miała premierę 27 maja tego roku.

Land of War – The Beginning jest debiutanckim projektem niewielkiego polskiego studia MS Games, osadzonym w czasie II wojny światowej. Niby nic niecodziennego, w końcu powstało na ten temat wiele produkcji, ale w tym przypadku twórcy zdecydowali się na pokazanie w nim etapu wojny zwykle pomijanego w grach wideo. Mowa tutaj o latach 1939-1940, na które przypadała niemiecka ofensywa na Polskę. W Land of War – The Beginning przeniesiemy się właśnie do tego okresu i doświadczymy całego wydarzenia z perspektywy zwykłego polskiego żołnierza, Piotra Kowalskiego.

Tytuł pomyślany jest jako przejrzysta strzelanka, inspirowana klasyką gatunku, taką jak Medal of Honor oraz pierwsze części Call of Duty, co ekipa z MS Games wyraźnie podkreśla. Z jednej strony mamy więc miłość do gier w starym stylu, z drugiej fascynację historią II wojny światowej, która sprawia, że twórcy Land of War starają się wiernie oddać jej realia i sprawić, by wszystkie mundury, bronie i pojazdy wyglądały właściwie.

Land of War – dwudziestominutowy fragment gry

Studio MS Games regularnie informuje o postępach nad projektem, opowiadając o pojazdach, które w nim zobaczymy, lub o samym procesie researchu historycznego. Dzisiaj z kolei postanowiło zaprezentować obszerny fragment gameplayu z gry. Możemy się w nim dokładniej przyjrzeć, jak w Land of War zapowiada się walka oraz interakcja z postaciami i otoczeniem. Główny bohater przedziera się tutaj przez okopy, wykonując misję z kampanii.

W pokazanym fragmencie wykorzystano angielską wersję dźwiękową, ale wiadomo już, że w Land of War – The Beginning dostępny będzie także polski dubbing. Usłyszymy w nim m.in. Jacka Rozenka, który wcieli się w głównego bohatera, oraz Mirosława Zbrojewicza użyczającego swojego głosu narratorowi.

Gra zadebiutuje już 27 maja, a znajdziemy ją na Steamie, gdzie podano również jej wymagania sprzętowe. Cena tytułu na razie nie jest znana.

Ustrzel grową okazję

Dorota Żak

Na liście jej ulubionych zajęć znajdzie się nałogowe oglądanie filmów, a później opowiadanie o nich każdemu, kto ma ochotę słuchać. W wolnym czasie siedzi gdzieś z kubkiem dobrej herbaty albo kawy. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!