fbpx

KRUX Crato Pro RGB – premiera odświeżonej wersji klawiatury mechanicznej

Marka KRUX zapowiada premierę odświeżonej wersji klawiatury mechanicznej Crato RGB. Model Crato Pro RGB wyposażono w dedykowane oprogramowanie oraz możliwość pełnej konfiguracji podświetlenia RGB. To na tyle z nowości, reszta parametrów nie uległa zmianie.

Firma KRUX podała dziś oficjalną informację o premierze odświeżonej wersji klawiatury KRUX Crato RGB. O debiucie starszej odsłony mechanika pisaliśmy artykuł, a nawet w naszym serwisie pojawiła się recenzja tego sprzętu. Wracając – KRUX Crato Pro RGB nie różni się jakoś szczególnie od poprzednika. Producent zastosował zarówno w tym, jak i starszym modelu przełączniki Outemu, a jedyną różnicą jest to, że przy nowej wersji mechanika znajdziemy dedykowane oprogramowania oraz pełną możliwość konfiguracji podświetlania RGB. Produkt już niedługo trafi do sprzedaży.

KRUX Crato Pro RGB – klawiatura mechaniczna z przełącznikami Outemu

KRUX Crato Pro RGB to klawiatura mechaniczna pełnowymiarowa z przełącznikami Outemu Brown. Nowa wersja tego urządzenia posiada konfigurowalne podświetlenie RGB. Można się nim bawić zarówno z poziomu klawiatury, jak i z poziomu dołączonego do zestawu oprogramowania. Reszta parametrów się nie zmieniła, więc nie zabraknie w niej również przykręcanej podkładki pod nadgarstki. 104 klawisze, które posiada Crato Pro, przetrwają do 50 mln wciśnięć, każdy z osobna, co daje razem 5 200 000 000 kliknięć. Tarczą każdego przełącznika jest keycap wykonany w technice podwójnego wtrysku. Co to oznacza? O wiele większą odporność na ścieranie niż w przypadku standardowych „malowanych” nakładek na klawisze.

KRUX Crato PRO RGB - wygląd klawiatury mechanicznej
Źródło: KRUX

W prawym górnym rogu znajdziemy trzy przyciski multimedialne, którymi możemy zapauzować, cofnąć lub zmienić piosenkę. Oprócz przycisków znajdziemy jeszcze pokrętło, którym regulujemy głośność utworu oraz przybliżamy lub oddalamy wyświetlany obraz. KRUX Crato Pro RGB wyposażono w dwie przydatne funkcje. Pierwszą z nich jest N-key Rollover, który pozwoli nam wcisnąć wszystkie przyciski jednocześnie bez obawy o to, że któryś z nich nie zostanie zarejestrowany. Nie zabraknie również Anti-Ghostingu, który ma zapobiegać rejestrowaniu dodatkowych, nienaciśniętych przez nas klawiszy (tzw. duchów) w momencie wciśnięcia kilku naraz.