Kolejny pokaz remake’u Dead Space już w ten piątek

8 marca 2022,
21:00
Jacek Kowal

Nekromorfy powracają! EA planuje kolejny stream pokazujący postępy prac nad remake’iem ich kultowej gry Dead Space. Odbędzie się on już w ten piątek o godzinie 19:00 czasu polskiego.

Screen z remaku Dead Space
Na skróty
  • Stream odbędzie się w piątek o 19:00 na youtubowym kanale marki.
  • Fabuła Dead Space remake pozostanie bez zmian.
  • Poprawione zostaną animacje, system obrażeń i wiele więcej.

Electronic Arts ogłosiło na swoim Twitterze, że już 11 marca odbędzie się kolejny stream z prezentacją postępu prac nad remake’iem Dead Space.

Transmisja rozpocznie się 11 marca o godzinie 19:00 czasu polskiego. Obejrzeć ją będzie można za pośrednictwem oficjalnego kanału marki w serwisie YouTube.

Remake Dead Space – co już wiemy?

Wiemy niestety dość mało. Z nieoficjalnych doniesień premiera ma nastąpić jesienią 2022 roku. Wiadomo natomiast, że EA ma iść podobną ścieżką, co Capcom, gdy odświeżał drugą i trzecią część serii Resident EvilOznacza to, że fabuła pozostanie bez zmian, a poprawiona zostanie między innymi rozgrywka, która ma zostać dopasowana do dzisiejszych standardów – cokolwiek to oznacza. Studio zarzeka się, że nie wykorzysta nic ze starej wersji gry. Każda tekstura zostanie stworzona od nowa, co ułatwi pracę, eliminując np. dopasowanie starych assetów do nowego silnika. Ponadto ulepszony zostanie system obrażeń zadawanych przeciwnikom oraz animacje trafień, a co za tym idzie – kosmici będą rozpadać się dość spektakularnie. A skoro już wspomniałem o silniku, to nowy Dead Space ma działać na engine Frostbite, którego znamy z serii Battlefield. Jest on jednocześnie podstawą większości projektów należących do EA.

Jeżeli chodzi o platformy, to tytuł będzie dostępny tylko na PC i konsole nowej generacji. Co prawda za wcześnie jest, by mówić o wymaganiach sprzętowych, ale niemal pewne jest, że do uruchomienia gry na najwyższych wymaganiach potrzebna będzie prawdziwa bestia.

Jeżeli jeszcze nie cieknie wam ślinka, to zobaczcie pierwszy trailer.