fbpx

Kolejna Subnautica oficjalnie nadchodzi. Znamy planowane okno czasowe premiery

21 listopada 2023,
13:05
Kaja Piaścik
Świecące podmorskie stworzenia podczas nurkowania w Subnautica: Below Zero

Pierwsze informacje o rozpoczęciu prac nad kolejną częścią popularnej survivalowej gry Subnautica pojawiły się już w kwietniu zeszłego roku za sprawą opublikowanych przez Unknown Worlds ofert pracy. Chociaż deweloper dotąd nie zapowiedział oficjalnie nadchodzącego tytułu, następna po Subnautica: Below Zero z 2021 roku odsłona serii została ujęta w prezentacji wyników finansowych firmy-matki Krafton z trzeciego kwartału 2023 roku.

Kiedy może zostać wydana kolejna Subnautica?

W sekcji poświęconej rozwojowi następna Subnautica pojawia się jako jedna z trzech głównych produkcji, nad jakimi pracują należące do spółki studia, obok zaplanowanego na drugą połowę 2024 roku shootera PUBG Black Budget oraz przygodowego sandboxa akcji Project Gold Rush z orientacyjną premierą w pierwszej połowie 2025 roku.

Z premierą tytułu z podmorskich głębin twórcy również celują wstępnie w pierwszą połowę 2025 roku.

Podane przez Krafton okno czasowe jest dość szerokie, ale na tyle bliskie i konkretne, by mieć nadzieję, że wkrótce zostanie opublikowana oficjalna zapowiedź oraz więcej informacji dotyczących produkcji.

Aktualnie pierwsza Subnautica ma ponad 225 tysięcy recenzji na Steamie, z czego 96% to opinie pozytywne. Subnautica: Below Zero może z kolei pochwalić się ponad 75 tysiącami recenzji – wśród tego 91% to te pozytywne.