fbpx

Kolejna odsłona serii Star Wars Jedi już powstaje! Tak wynika z niedawno opublikowanego ogłoszenia o pracę

10 lipca 2023,
15:00
Mateusz Skowron
Cal Cestis

Jeśi snuliście przypuszczenia na temat dalszych losów Cala Kestisa po zakończeniu Star Wars: Jedi Survivor, to najprawdopodobniej będziecie mieli okazje dowiedzieć się, czy wasze domysły okazały się słuszne. Jak wynika z niedawno umieszczonego w serwisie LinkedIn ogłoszenia o pracę, możemy spodziewać się trzeciej części zmagań bohaterów z niegodziwym Imperium. Choć dla fanów jest to oczywisty powód do radości, zerkając na wyniki sprzedażowe sequelu, wieść o kontynuacji była tylko kwestią czasu.

Respawn Entertainment poszerza zespół specjalistów

Nowe opublikowane ogłoszenie o pracę od Respawn Entertainment dotyczy stanowiska Principal Game Writer, który będzie miał za zadanie tworzyć wraz z zespołem „niesamowite doświadczenie Star Wars dla naszych graczy w przyjemnym, trzecioosobowym środowisku akcji i przygody” – zamieszczony opis pozostawia zatem niewiele wątpliwości co do gry, nad którą nowy członek zespołu będzie pracować.

Principal Game Writer to nie jedyna oferta, jaką możecie znaleźć w sieci – Respawn szuka także Senior VFX Artist, z opisu którego możemy dowiedzieć się kilku ciekawych informacji, jak na przykład o technologiach, na których przyjdzie pracować specjalistom po dołączeniu do zespołu.

Mowa tutaj na przykład o pracy z najnowszymi technologiami Epic Games, co może sugerować zmianę silnika gry z Unreal Engine 4 na jego najnowszy odpowiednik, Unreal Engine 5. Co więcej, wspomniana zmiana technologii może negować ewentualne spekulacje, jakoby Respawn miał szykować się do wydania dodatku związanego z drugą częścią historii, zamiast kompletować zespół odpowiedzialny za pełnoprawny sequel.