Klawiatura K70 RGB TKL i mysz Sabre RGB PRO, czyli esportowe nowości od Corsair

Corsair ogłosił wprowadzenie do swojej oferty trzech nowych produktów z serii Champion Series (klawiatura K70 RGB TKL oraz myszy Sabre PRO i Sabre RGB PRO), która ma gromadzić urządzenia peryferyjne „klasy zawodniczej”, tworzone dla profesjonalnych graczy e-sportowych i przez nich testowane.

11 kwietnia 2021
Na skróty
  • Wszystkie nowe urządzenia Corsaira zostały przystosowane do obsługiwania autorskiej technologii AXON Hyper-Processing.
  • Rozwiązanie to gwarantuje częstotliwość raportowania (polling rate) na poziomie 8000 Hz.
  • Klawiatura K70 RGB TKL została wyceniona na ok. 639 zł, myszy Sabre RGB PRO oraz Sabre PRO natomiast odpowiednio na ok. 230 zł i 210 zł.
  • Zarówno klawiatura, jak i obie myszki są już dostępne w sprzedaży u polskich dystrybutorów.

Na czele listy nowych produktów znajduje się klawiatura K70 RGB TKL Mechanical Gaming z hyper-pollingiem na poziomie 8000 Hz, napędzanym przez technologię przetwarzania Corsair AXON w kompaktowej, pozbawionej klawiszy konstrukcji, która ma umożliwić bezpieczny i komfortowy transport urządzenia podczas ewentualnych turniejów oraz innych wydarzeń.

Do linii Champion Series dołączają także dwie nowe myszy do gier: Corsair Sabre RGB PRO i Corsair Sabre PRO. Są to pierwsze myszki komputerowe amerykańskiego producenta, które wykorzystują technologię AXON i polling rate o wartości 8000 Hz. Zapewniać mają dzięki temu błyskawiczny odczyt danych, a przy okazji oferować wygodny, ergonomiczny kształt i ultralekką wagę, co z kolei powinno przekładać się na doskonałą kontrolę podczas rozgrywki.

Klawiatura Corsair K70 RGB TKL z technologią AXON Hyper-Processing 8000 Hz

Klawiatura K70 RGB TKL została stworzona od podstaw z myślą o profesjonalnych graczach esportowych i jest wyposażona w technologię przetwarzania Corsair AXON Hyper-Processing, która zapewnia urządzeniom częstotliwość raportowania sygnału 8000 razy na sekundę, dzięki czemu naciśnięcia klawiszy są dostarczane do komputera do 8 razy szybciej niż w przypadku wielu przeciętnych klawiatur gamingowych. Wobec tego niezależnie od tego, czy póki co jedynie doskonalicie swoje umiejętności podczas niezobowiązujących treningów, czy może bierzecie już udział w ważnych turniejach esportowych, technologia Corsair AXON ma dbać o to, by wszystkie dane wejściowe były przekazywane z urządzenia do komputera tak szybko, jak to możliwe.

Klawiatura Corsair K70 RGB TKL od góry
Źródło: Corsair

Oprogramowanie Corsair iCUE umożliwia pełną personalizację klawiatury: od podświetlenia RGB każdego klawisza, po zaawansowane makra, remapy klawiszy i wiele więcej. Gdy będziemy chcieli zabrać urządzenie na turniej, który ma określone ścisłe wytyczne dot. używanego sprzętu, dedykowany przełącznik K70 RGB TKL pozwoli przełączyć podświetlenie na statyczny kolor i wyłączyć makra, gwarantując dostosowanie do regulaminu zawodów.

Profil klawiatury (widok od boku)
Źródło: Corsair

Przełączniki w klawiaturze Corsair K70 RGB TKL oraz konstrukcja urządzenia

Klawiatura Corsair K70 RGB TKL jest dostępna z mechanicznymi przełącznikami Cherry MX Red lub Cherry MX Speed. Każdy klawisz jest zakończony trwałymi, odpornymi na zużycie nasadkami PBT typu double-shot. Pełna funkcjonalność N-key rollover wraz ze 100% anti-ghostingiem zapewniają, że każde naciśnięcie klawisza jest dokładnie rejestrowane.

Przełączniki Cherry MX RGB
Źródło: Corsair

Dzięki przenośnej konstrukcji bez sekcji numerycznej, wytrzymałej aluminiowej obudowie oraz odłączanemu przewodowi USB Type-C klawiatura Corsair K70 RGB TKL ma być przystosowana do zabierania w podróże i podłączania do dowolnego systemu. Dedykowane klawisze multimedialne i charakterystyczna aluminiowa rolka głośności Corsaira pozwalają łatwo sterować odtwarzaniem multimediów i głośnością. Producenci uzbroili urządzenie w 8 MB wbudowanej pamięci, która pozwala na zapisanie do 50 profili na klawiaturze.

Złącze USB oraz przełącznik turniejowy w klawiaturze Corsair K70 RGB TKL
Złącze USB oraz przełącznik turniejowy w klawiaturze Corsair K70 RGB TKL; źródło: Corsair

Sugerowana cena detaliczna klawiatury Corsair K70 RGB TKL została wyznaczona na 139,99 $, co przekłada się na kwotę w okolicach 640 zł u polskich dystrybutorów.

Mysz Corsair Sabre PRO dla e-sportowców z 8000 Hz polling rate i 18 000 DPI

Zaprojektowane z pomocą zawodowych graczy e-sportowych z takich drużyn, jak Team Secret, Vitality czy Envy, nowe myszy Corsair Sabre RGB PRO i Sabre PRO przywracają formę myszek gamingowych do jej najczystszej, pierwotnej i dobrze znanej postaci.

Zdjęcie myszy Corsair Sabre RGB PRO
Źródło: Corsair

Inżynierowie amerykańskiej marki zadbali tu o wysoką wydajność dzięki wysokiej częstotliwości raportowania, która ma przetwarzać każde kliknięcie jeszcze dokładniej. Ważące odpowiednio 74 g i 69 g Sabre RGB PRO i Sabre PRO z założenia miały być urządzeniami lekkimi, wyposażonymi w elastyczny przewód w oplocie z paracordu. Producent chwali się ergonomicznym kształtem obu modeli, który ma być przystosowany dla uchwytów typu claw i palm.

Mysz Corsair Sabre RGB PRO od tyłu
Źródło: Corsair

Sabre RGB PRO i Sabre PRO – pierwsze myszki Corsaira z technologią AXON Hyper-Processing

Corsair Sabre RGB PRO i Sabre PRO to pierwsze myszy w historii tej marki, która zostały wyposażone w technologię Corsair AXON Hyper-Processing, czyli dokładnie to samo rozwiązanie, które producent zastosował w przypadku klawiatury K70 RGB TKL. Znajdziemy tutaj również autorskie przyciski Corsair Quickstrike opatentowane przez to kalifornijskie przedsiębiorstwo. Klawisze te zdaniem producenta zostały skonstruowane tak, by jak najlepiej współpracowały z zastosowanymi tu przełącznikami Omron.

Przyciski i przełączniki w myszce
Źródło: Corsair

Mysz Corsair Sabre RGB PRO wyróżnia się od swojej siostry dwustrefowym, dynamicznym podświetleniem RGB, które oczywiście można dowolnie dostosowywać dzięki oprogramowaniu iCUE. Model Sabre PRO z kolei został pozbawiony diod LED, dzięki czemu konstruktorzy zmniejszyli wagę urządzenia o dodatkowe 5 g.

Myszka dla graczy Corsair Sabre PRO
Źródło: Corsair

Sercem obu myszy jest natywny sensor optyczny o rozdzielczości 18 000 DPI, który ma zapewniać wysoką dokładność śledzenia. Oczywiście znajdziemy tutaj również dedykowany przycisk umożliwiający przełączanie pomiędzy pięcioma regulowanymi profilami DPI.

Corsair wyznaczył sugerowane ceny detaliczne myszy Sabre RGB PRO oraz Sabre PRO na kolejno 59,99 $ (ok. 230 zł) i 54,99 $ (ok. 210 zł).

Ustrzel grową okazję

GAMESGURU

Redaktor naczelny tego skupiska wariatów, który nałogowo pracuje nad poprawą jego ładu. Spełniony muzyk, niespełniony skryba, czasem coś pobazgra na podwędzonym ukradkiem płótnie. Przesiaduje nocami, choć w sytuacjach oficjalnych zarzeka się, że tego nie lubi. Człowiek ze zdiagnozowaną dolegliwością zwaną chronicznym brakiem czasu.
UWaga! Gorące informacje!