Just Die Already – szalona gra o emerytach otrzymała datę premiery

Grupa DoubleMoose potwierdziła datę premiery swojego najnowszego dzieła. Just Die Already, czyli szalony… sandbox ze staruszkami, trafi do sprzedaży 20 maja. Deweloperzy pokazali też oficjalny zwiastun.

23 kwietnia 2021
Na skróty
  • Grupa DoubleMoose potwierdziła datę premiery swojej najnowszej produkcji.
  • Gra Just Die Already, pojawi się 20 maja na PC i konsole.
  • Gra będzie wspierać międzyplatformowy crossplay.
  • Razem z datą premiery zaprezentowano oficjalny zwiastun.

Główny bohater nazywa się Frank i ma 90 lat. Jest niedaleka przyszłość. Leniwi i roszczeniowi millenialsi wolą gry wideo od ciężkiej pracy, więc nie ma komu finansować emerytur. W związku z zapaścią systemu emerytalnego Frank zostaje wyrzucony z domu starców i musi sam zatroszczyć się o swoje przetrwanie. Protagonista, wraz z grupą innych seniorów w podobnej sytuacji, musi wykonać szereg karkołomnych wyzwań, by ponownie otrzymać należne mu świadczenia. Oczywiście Frank nie odpuści okazji, by przy okazji boleśnie utrzeć nosa leniwym smarkaczom, którzy zgotowali mu ten los…

Just Die Already to festiwal absurdu i czarnego humoru

Grę tworzy szwedzki zespół DoubleMoose, a w jego szeregach, jak możemy przeczytać na karcie produktu gry w serwisie Steam, zasiadają twórcy głośnego Goat Simulator. No właśnie, podobnie jak w perypetiach szalonej kozy, twórcy stawiają na absurdalny humor, doprawiony intencjonalnie przesadzonym silnikiem fizycznym. Produkcja stanowi niejako połączenie gier z serii Postal, Happy Wheels i wspomnianego Symulatora Kozy. Mamy więc przerysowaną przemoc, otwarty świat, uzbrojenie, różnorodne pojazdy, dziwną fizykę, utratę kończyn i w końcu wulgarny, prostacki humor. A wszystko w kolorowej, kreskówkowej stylistyce.

Zrzut ekranu z gry Just Die Already

Wraz z podaniem daty premiery, która odbędzie się w maju, twórcy pokazali oficjalny zwiastun produkcji i platformy, na jakich się pojawi. Gra będzie wspierać czteroosobowy tryb kooperacji z możliwością połączenia crossplay dla posiadaczy różnych platform. Ukaże się na komputerach (Steam i Epic Games Store), Xbox One, PlayStation 4 oraz Nintendo Switch.

Maciej Żbik

Miłośnik retro zafascynowany technologią starszą niż on sam. Kolekcjonuje konsole do gier oraz gry, o każdej z osobna stara się umieć powiedzieć to i owo. Jego ulubioną rozrywką jest zgłębianie wiedzy na interesujące go tematy, potrafi przesiadywać godzinami na dedykowanych portalach Wiki. Z gier lubi wszystkie gatunki poza sportowymi i strategicznymi. Król parkietu w „Just Dance”.
UWaga! Gorące informacje!