fbpx

House of the Dragon – data premiery powrotu do świata Gry o tron ujawniona

W sierpniu znowu nadejdzie zima. Na HBO Max trafi wyczekiwany spin-off Gry o tron pod tytułem House of the Dragon i zapowiada się bardzo ciekawie.

HBO opublikowało plakat reklamujący prequel swojego hitu, którym jest Gra o tron. Zgodnie z zapowiedzią House of the Dragon ma trafić na ekrany już w sierpniu.

O czym opowie serial?

Ród Smoka jest pierwszym z planowanych spin-offów Gry o tron, który doczekał się realizacji. Produkcja zabierze nas 200 lat przed akcją z oryginalnej serii. Skupi się ona na Domu Targaryenów pod koniec ich panowania, poznamy historię ich upadku oraz przyczyn rozpoczęcia wojny domowej.

Kim są twórcy?

Wśród scenarzystów pojawiają się takie nazwiska jak Sara Lee Hess (Deadwood, Orange Is the New Black), Wes Tooke (Colony) i Chermaine de Grate (The 100, Chambers), więc zapowiada się dość ciekawie. Zwłaszcza że reżyserami pierwszego sezonu będą Miguel Sapochnik, Greg Yaitanes, Clare Kilner i Geeta V. Patel.

Muzykę do serialu stworzy Ramin Djawadi, który skomponował już soundtracki do takich dzieł jak Warcraft, Uncharted, Eternals, a przede wszystkim całej serii Gry o tron.

Plakat House of the Dragon

House of the Dragon – ile tego będzie i kiedy premiera?

Serial zadebiutuje 21 sierpnia, a pierwszy sezon ma liczyć 10 odcinków, każdy trwający około godziny. Będą one udostępniane przez HBO Max w tygodniowych odstępach. Co więcej według plotek twórcy planują wypuścić aż pięć sezonów, z czego każdy ma mieć 10 epizodów, a fabuła dwóch pierwszych jest już gotowa. Ogromny sukces Gry o tron zapewnił, że jeden odcinek ma budżet aż 10 milionów dolarów. Oznacza to, że cały pierwszy sezon pochłonął około 100 milionów, a każdy kolejny sezon może być jeszcze droższy.

Biorąc pod uwagę osoby odpowiedzialne za produkcję i kwoty wpompowane w serial, możemy spodziewać się kolejnego hitu.