Jakub Dzikowski o byciu grafikiem 2D w branży gier // GURUnolotni

Ork - praca Jakuba Dzikowskiego

Jednym z najważniejszych elementów gry kreujących jej klimat i charakter jest grafika. Postacie, otoczenie, przedmioty czyniące daną grę magiczną – wszystko to ma początek w małym koncepcie, który programiści i graficy 3D nierzadko przekuwają w namacalne złoto. To ta idea – oczywiście obok świetnych mechanik oraz fabuły – przyciąga nas i zachęca do zagłębienia się w rozgrywkę. Jak więc móc się przygotować do tworzenia takich prac? Na to i inne pytania odpowiada nasz rozmówca podczas trwającego ponad godzinę (no, może ciut dłużej, ale tylko ciut) najnowszego epizodu GURUnolotnych.

Żołnierz sci-fi - praca Jakuba Dzikowskiego
Źródło: portfolio Jakuba Dzikowskiego

O branży gier i grafice 2D z Kubą Dzikowskim

Zadajecie sobie pewnie pytanie, kim jest nasz gość. Jakub Dzikowski to „dziki pixel artysta” (którego portfolio możecie zobaczyć tutaj) za dnia pracujący jako ilustrator we wrocławskiej firmie Awaken Realms (odpowiedzialnej za wydanie takich tytułów, jak Tainted Graal czy Siege), a nocą buszujący w growym świecie jako game designer. Pasjonat zarówno grafiki w grach, jak i szeroko pojętych sztuk wizualnych oraz – jak sam o sobie mówi – zawodowy prokrastynator i partacz (bo bycie chlebkiem to też sztuka).

Czwarty odcinek podcastu GURUnolotni jest już dostępny na Spotify. Jak zawsze zapraszamy do słuchania i komentowania. Jakiekolwiek uwagi, pytania możecie wysyłać na nasz adres e-mail gurunolotni(at)gamesguru.pl. Odpowiadamy na każdą wiadomość. Nawet na te, które zgubiły swoją drogę do skrzynki pocztowej!

GURUnolotni? Co to, gdzie to…?

Podcast GURUnolotni to audycja o grach, technologii i popkulturze, realizowana przez redakcję portalu GAMESGURU. Rozmowy prowadzą niezastąpieni szermierzy słowa uzbrojeni w cięte riposty, dociekliwi niczym zagubiona mucha usiłująca wydostać się z wnętrza samochodu – Gabriela Zubek oraz Karol Leszczyński, którzy w trakcie wywiadów wypytują swoich gości o kluczowe dla losów galaktyki kwestie.

GAMESGURU
Skromna jak złoty pawilon. Z wykształcenia kulturoznawczyni i filmoznawczyni, sucharoznawczyni z urodzenia. Kocham digital painting, cięty humor i dobrego RPGa. No i koty. Tak, zdecydowanie. Kocham te małe puchate łaziki!