fbpx

Skydance tworzy nową grę Star Wars

Skydance New Media rozpoczyna współpracę z LucasFilm Games. Celem jest stworzenie nowej gry Star Wars.

Na skróty
  • Skydance New Media rozpoczęło współpracę z LucasFilm Games.
  • Celem partnerstwa jest stworzenie nowej gry w uniwersum Star Wars.
  • Studio współpracuje również z Marvel Entertainment.

19 kwietnia 2022 roku – kierowany przez wielokrotnie nagradzaną scenarzystkę i reżyserkę Amy Hennig – Skydance New Media ogłosił współpracę z LucasFilm Games. Jej celem jest stworzenie bogato filmowej, przygodowej gry akcji z oryginalną historią w uniwersum Star Wars.

Nie moglibyśmy być bardziej podekscytowani ponowną współpracą z Amy. Ona i zespół Skydance New Media mają talent i ambicję, aby stworzyć wyjątkową produkcję w uniwersum Star Wars.

Douglas Reilly, wiceprezes LucasFilm Games (tłumaczenie własne)

To nie pierwsza duża współpraca Skydance

Skydance New Media powstało w 2019 roku. Celem firmy od zawsze było tworzenie wysokiej jakości, interaktywnych doświadczeń dla tradycyjnych platform gier, a także nowych usług przesyłania strumieniowego, tak aby były zachęcające i dostępne dla globalnej publiczności. Studio zgromadziło zespół programistów i artystów, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie w produkcji gier AAA, a także zespół kreatywnych konsultantów ze świata filmów, telewizji, gier i komiksów.

Współpraca z LucasFilm Games to drugi, znaczący projekt ogłoszony przez studio. Pod koniec 2021 roku Skydance ogłosiło partnerstwo z Marvel Entertainment, aby stworzyć zupełnie nową grę z oryginalną historią i unikalnym podejściem do postaci Marvela.

Nie mogliśmy być bardziej zadowoleni ze współpracy z LucasFilm Games. Z niecierpliwością czekamy na zabranie fanów w epicką podróż z tą przygodową grą akcji Star Wars.

Julian Beak, wiceprezes wykonawczy i dyrektor generalny Skydance New Media (tłumaczenie własne)