Immortal Empires –  Poznaliśmy nowe pozycje startowe Lordów!

1 lipca 2022,
23:50
Robert Witański

Immortal Empires – tryb gry do Total War: Warhammer 3 – coraz bliżej, jednak czy świat gry jest odpowiednio przygotowany na otrzymanie takiej ilości dodatkowej zawartości? Twórcy wychodzą nam naprzeciw z odpowiedzią: poznaliśmy pozycje startowe lordów oraz parę innych smaczków.

Niebieskie strachulce tzeentcha biegną do przodu z Kairosem.
Na skróty
  • W Immortal Empires pojawią się zmiany dla bohaterów z pierwszej odsłony gry Total War: Warhammer.
  • Słudzy chaosu z Total War: Warhammer III otrzymają zupełnie nowe pozycje startowe.
  • Jednocześnie do trzeciej części trylogii trafiła aktualizacja o numerze 1.3.

Zmiany, zmiany i jeszcze raz zmiany. Creative Assembly opublikowało post w którym zawarło informacje na temat pozycji startowych lordów w Immortal Empires, zapowiedzianego niedawno trybu do Total War: Warhammer III. Jest to o tyle istotny aspekt z punktu widzenia mechaniki gry, iż bez żadnych wątpliwości można powiedzieć, że zmiany będą kluczowe.

Pozycje startowe Legendarnych Lordów na mapie Immortal Empires

Czym tak naprawdę jest pozycja startowa? Niczym innym jak naszym początkiem gry – miejscem w którym rozpoczynamy podboje na mapie świata. Jest ona decydująca, bo od niej zależy plan całej rozgrywki i postęp naszej kampanii w Total War. Wraz z upływem czasu i rozwijaniem gry, dostając DLC oraz bezpłatne rozszerzenia, można było zauważyć słabnące wpływy stron konfliktu, które ukazały się w produkcji znacznie wcześniej.

Nadchodzące zmiany mają uporządkować i zbalansować start w Total War, a dodatkowo zachować swoje umiejscowienie poprzez oddanie podłoża fabularnego. W przedstawionej poniżej grafice możemy zaobserwować rozmieszczenie grywalnych lordów Imperium:

Źródło: totalwar.com

Jak zauważymy, jedyną zmianą może poszczycić się Volkmar The Grim. Oto jak twórcy opisują ten ruch:

Wielki Teogonista wiary Sigmara pozostawił niegodziwe sprzeczki Elektorów na rzecz gorliwej krucjaty w Południowych Królestwach. Jego pozycją startową będzie Sudenberg, gdzie plotka mówi, że jest zdecydowany znaleźć pewne mroczne artefakty.

Cytat z oficjalnej strony Total War

Wpływy Chaosu na rozgrywkę w Total War

Znacznie ciekawiej robi się, gdy obserwujemy zmiany, jakie zaszły względem mrocznych wybrańców Bogów Chaosu. Ich rozmieszczenie stanowi zagrożenie dla całego świata, co jest adekwatne do historii uniwersum. Przyjrzyjmy się zatem aktualizacji, która prezentuje się następująco:

Źródło: totalwar.com
  • Pokonany dawno temu przez Wysokie Elfy z Ulthuanu, N’Kari powrócił do Świątyni Kurnousa, gdzie szuka zemsty po wieczność;
  • Wyrocznia Tzeentcha najechała z Południowych Pustkowi i podbiła Fortecę Świtu, choć jej plany są jak zawsze nieznane;
  • Kierowany niekończącą się wściekłością i żądzą krwi, Skarbrand toczy wojnę z dzikimi orkami na Złych Ziemiach, zbierając i układając ich czaszki w Wąwozie Deff;
  • Kugath wypłynął z południowych pustkowi, przyciągnięty przez gnijący szlam w pobliżu ujścia Rzeki Ruiny i osiadł na Górze Smoczego Kła na Smoczych Wyspach;
  • Książę Demonów przenosi się do Lasu Rozkładu na północnych Pustkowiach Chaosu, co pozwala mu rywalizować o ostateczne przywództwo Chaosu.

Aktualizacja 1.3 do produkcji Creative Assembly

Producenci opublikowali pod koniec czerwca nową aktualizację do Total War: Warhammer 3, w której dodano do gry pułki sławy oraz parę usprawnień rozgrywki, jednak fani nie są szczególnie zachwyceni zmianami jednostek dystansowych. Wynika to z tego, że do tej pory, tocząc bitwy, trzeba było brać pod uwagę odpowiednie rozmieszczenie swoich sił względem siebie, żeby oddziały ostrzeliwujące się nie oddawały bratobójczego ognia wobec swoich.

Niestety z nową aktualizacją dodano możliwość prowadzenia ataku, ignorując modele postaci oraz niwelując otrzymywane zagrożenia. Jest to mocna degresja strategii i imersji.