Immortal Empires z największą mapą w historii Total War

Każdy gracz Total War zna to uczucie: podbijasz cały świat bądź osiągasz wyznaczone cele, ale z biegiem trwania kolejnych rozgrywek maleje on w oczach. Na szczęście na rozwiązanie tego problemu nie musimy długo czekać. Niedługo otrzymamy znacznie większe pola bitew niż kiedykolwiek wcześniej w historii. Przed wami Nieśmiertelne Imperia.

26 czerwca 2022

Creative Assembly zapowiedziało premierę długo wyczekiwanego trybu Immortal Empires do Total War: Warhammer III. Bardzo duża grupa graczy zakupiła trzecią odsłonę trylogii studia właśnie ze względu na oferowane rozszerzenie, które to pozwoli zanurzyć się w ten brutalny świat jeszcze głębiej. Znany doskonale tryb gry Mortal Empires z poprzednich części Total War otrzyma solidną rozbudowę.

Zapowiedziano zwiększenie w nim liczby osad z 401 do 554, co znacznie rozszerzy możliwości podbojów i satysfakcjonujących bitew defensywnych, idąc w parze z fakcjami startowymi, których to suma zmieni się z 183 do 278. Z pewnością wpłynie to na dynamikę i rozwój wydarzeń mapy kampanii i wynagrodzi nas niepowtarzalnością nawet w późniejszych etapach rozgrywki.

Dodatkowa liczba legendarnych lordów również ulega polepszeniu z 74 do 86. Twórcy informują, że może ona ulec zmianie ze względu na ciągłe prace i status beta trybu.

Źródło: Totalwar.com

Zakres świata Total War w Immortal Empires

Producenci podzielili się z nami również mapą, na której możemy ujrzeć zmiany granic wielu obecnie istniejących prowincji w celu zbilansowania gry, a także możliwość opłynięcia planety, co zapewni nam swobodę i możliwości czysto taktyczne. Studio zapewnia, że to tylko początek i przygotowuje dla nas szereg dodatków i bezpłatnych treści, które jeszcze bardziej urozmaicą naszą rozgrywkę. Być może w lokalizacjach startowych, jakie obecnie znamy, pojawią się inne postacie? Obecnie zostały wprowadzone zmiany, które to wpływają na decyzyjność pierwszych tur właśnie dzięki relokacji naszych ulubieńców. Pozostaje nam tylko wypatrywać sierpnia i kolejnych nowości.

Źródło: Totalwar.com

Robert Witański

Pasjonat gier video, pochodzący ze stolicy polskiego e-sportu. Entuzjasta papierowych RPG-ów, ale również podróżnik i fotograf, którego można spotkać najczęściej na górskich szlakach.
UWaga! Gorące informacje!