IEM Katowice 2022: jest decyzja o wpuszczeniu kibiców na trybuny

13 stycznia 2022,
21:50
Tomasz Siwiec

W związku z trwającą pandemią COVID-19, IEM Katowice przez dwa ostatnie lata był zamknięty dla publiczności. W 2022 roku nadchodzą zmiany w tym temacie, choć pod pewnymi warunkami.

Scena IEM Katowice
Na skróty
  • Od 25 do 27 lutego publiczność będzie mogła oglądać finały IEM Katowice 2022 w katowickim Spodku.
  • Żeby dostać się na teren imprezy, trzeba posiadać bilet i ważny Unijny Certyfikat COVID.
  • W tym roku nie odbędą się pokazy IEM Expo.

Intel Extreme Masters jest znane jako największy event esportowy w Polsce. Impreza co roku ściągała do Katowic dziesiątki tysięcy ludzi głodnych wrażeń. Niestety w 2020 r. w związku z pandemią koronawirusa organizatorzy byli zmuszeni zamknąć drzwi „tuż przed nosem” nadchodzącej publiki (ostateczna decyzja zapadła na 12 godzin przed planowanym rozpoczęciem wydarzenia). W roku 2021 nawet nie rozbudzając nadziei, zapowiedzieli, że wszystkie turnieje odbędą się w trybie online. Nadszedł na szczęście rok 2022, a wraz z nim informacje, że IEM Katowice 2022 nareszcie ponownie odbędzie się z udziałem widowni na trybunach.

Tweet o decyzji na temat wpuszczenia kibiców na IEM
Źródło: Twitter

Jedną z przykrych informacji jest fakt, że w Międzynarodowym Centrum Kongresowym nie odbędą się targi IEM Expo, które było od wielu lat nieodłączną częścią całej imprezy. Na tym niestety nie koniec trudnych wiadomości, bo żeby dostać się na teren katowickiego Spodka, trzeba będzie spełnić dodatkowe warunki.

Wstęp na IEM Katowice 2022 tylko pod dwoma warunkami

W czasach przed pandemią każdy, kto wybierał się do Katowic, liczył się z tym, że sporą część czasu spędzi w ogromnych kolejkach do wejścia motywowanych chęcią darmowego wkroczenia na teren obiektu. W tegorocznej odsłonie organizatorzy zdecydowali się umożliwić wstęp wyłącznie osobom posiadającym zakupiony wcześniej bilet. Drugim warunkiem jest ważny Europejski Certyfikat COVID.

Intel Extreme Masters Katowice 2022 trwa oficjalnie od 15 do 27 lutego, ale na widowni Spodka będzie można usiąść tylko podczas finałów turniejów CS:GO i StarCraft 2, tj. 25–27 lutego.

Mimo pewnych ograniczeń cieszy fakt, że w tym roku mamy możliwość zasmakowania choć odrobiny „normalności”. Może szczęście nam dopisze i w przyszłym roku IEM będzie przypominać ten sprzed lat