fbpx

ID-Cooling PinkFlow Diamond Edition – gratka dla fanów różu i błyskotek

29 czerwca 2021,
19:09
Krystian Ławniczak

W świecie hardware od dłuższego czasu panuje moda na coraz to ładniejsze zestawy. Jeszcze kilka lat temu podświetlenie RGB oraz ARGB nie było aż tak popularne, jak w chwili obecnej. Coraz częściej producenci sprzętu komputerowego chcą, aby ich podzespoły wyróżniały się pośród innych modeli. Z takiego założenia wychodzi również ID-Cooling, które przygotowało chłodzenie AiO z nietypowym wyglądem.

Chłodzenia PinkFlow Diamond Edition
Na skróty
  • ID-Cooling przedstawiło chłodzenia AiO z nietypowym wyglądem.
  • Konstrukcja ma za zadanie przykuwać oko nie tylko biało-różową kolorystyką, ale również stylistyką bloku, mającą przypominać diamenty.
  • Coolerowi nie zabrakło także podświetlenia RGB, którym można zarządzać za pomocą kontrolera lub z poziomu oprogramowania płyty głównej.

W kwestii chłodzeń typu All-in-One widzieliśmy już naprawdę wiele. Do niedawna wrażenie robiły układy mogące poszczycić się efektem lustra na bloku wodnym. Jednak również po nich otrzymaliśmy ciekawsze jednostki. Mowa oczywiście o coolerach wyposażonych w wyświetlacze LCD, dzięki którym możemy monitorować pracę komputera oraz wyświetlać w pełni spersonalizowane obrazy. Jednak co użytkownicy powiedzą na temat połączenia różu oraz błyskotek?

ID-Cooling PinkFlow Diamond Edition – wygląd oraz budowa

To, na czym bez wątpienia zależało ID-Cooling podczas projektowania nowego AiO, to był wygląd. Mamy więc do czynienia z biało-różową kolorystyką, która została zawarta nie tylko na wentylatorach, ale objęła również sam blok. Nie zabrakło także podświetlenia RGB. Diody umieszczono na wentylatorach w formie pierścienia oraz w obszarze blokopompki.

Nietypowy wygląd bloku PinkFlow

Tym, co jednak wyróżnia chłodzenia, z pewnością jest design mający do złudzenia przypominać diamenty. Co więcej, samym RGB potencjalny użytkownik może sterować przy użyciu dołączone kontrolera lub z poziomu płyty głównej od Gigabyte, Asusa, MSI czy ASRocka.

Specyfikacja techniczna PinkFlow Diamond Edition

Omawiany model to standardowa konstrukcja wyposażona w 240-milimetrowy odpromiennik ciepła. Na chłodnicy zostały zatem umieszczone dwa wentylatory o rozmiarze 12 cm. Można także zakładać, iż ID-Cooling zdecydowało się na zastosowanie radiatora o grubości nieprzekraczającej 27 mm.

Budowa chłodzenia ID-Cooling

Dołączone śmigła zostały odpowiednio zoptymalizowane pod kątem przepływu powietrza, który wynosi 55,2 CFM przy obrotach rzędu 2000 RPM. Maksymalny poziom hałasu to z kolei 33,5 dBA. Za pracę dziewięciu łopatek odpowiada łożysko hydrauliczne, które ma zapewnić trwałość konstrukcji. Pomimo umieszczenia chłodzenia na stronie internetowej ID-Cooling nie ogłosiło jeszcze ceny oraz daty premiery sklepowej PinkFlow Diamond Edition.