Pracownicy Capcomu dostaną podwyżki i nie jest to żart na 1 kwietnia

Chociaż mamy 1 kwietnia, to ta informacja jest prawdziwa! Capcom jest tak zadowolony ze swoich wyników sprzedażowych, że postanowił wprowadzić kilka miłych zmian.

1 kwietnia 2022

Ostatni okres jest dla Capcomu dość owocny. Sukcesy sprzedażowe przyczyniły się do zmian w sposobie zarządzania, w tym wprowadzenia podwyżek dla pracowników.

Dobra praca to dobra płaca

Jakiś czas temu pisałem o sukcesach sprzedażowych Monster Hunter: Rise oraz Resident Evil Vilage. Wychodzi na to, że Capcom jest bardzo zadowolony z tych wyników i chce docenić swoich programistów, dając im aż 30% podwyżki. Zgodnie z doniesieniami portalu Video Games Chronicle ta ekstrakaska zacznie wpadać od dziś (tj. 1 kwietnia 2022 roku). Biorąc pod uwagę, że to już piąty rok z kolei, jak firma pobiła swój poprzedni rekord, oraz dziewiąty, w którym odnotowali wzrost dochodów, to podwyżki są jak najbardziej zasłużone.

Resident Evil Village z datą premiery
Jest się z czego cieszyć!

Podwyżki nie są jedyną nowością w Capcomie

Prócz większych pensji firma postanowiła także zmienić system komunikacji na linii zarząd–pracownicy oraz naliczać bonusy do wypłat. Na swojej stronie Capcom zamieścił ogłoszenie, w którym możemy przeczytać:

Chcąc zapewnić średnio- i długoterminowy wzrost wartości firmy, Capcom stworzył „Capcom Corporate Governance Guidelines” (Wytyczne dotyczące ładu korporacyjnego firmy Capcom).

Tłumaczenie fragmentu ogłoszenia.

Jest to doskonałe podejście, ponieważ to właśnie pracownicy tworzą firmę, a co ważniejsze jej produkty. Jestem pewien, że te zmiany na pewno zwiększą morale zespołu i jeszcze nie raz zaskoczą nas swoimi grami.


Bartosz Sobolewski

Fan czarnego humoru i gier komputerowych. Łatwo się denerwuje, ale jeszcze łatwiej uspokaja. Narciarz, żeglarz bez patentu, gracz i żartowniś. Wolne chwile spędza przy serialach, grach albo ciekawej książce.
UWaga! Gorące informacje!