Capcom odnotował rekordowe zyski w 2021 roku dzięki seriom Resident Evil oraz Monster Hunter

Capcom osiąga spore zyski, bijąc swoje wyniki z poprzednich lat.

27 stycznia 2022

Według sprawozdania finansowego za ostatni kwartał 2021 roku spółka odnotowała 35,9% wzrostu przychodów. To sprawia, że rok 2021 jest już dziewiątym rokiem z rzędu, jak Capcomowi rosną przychody, jednocześnie firma piąty raz pobiła swój poprzedni rekord.

Nowe tytuły Capcomu na pewno dołożyły swoją cegiełkę do tego sukcesu

Gry, takie jak Resident Evil Village i Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin, odnotowały ogromną sprzedaż po premierze, sprzedaż wersji cyfrowych walnie przyczyniła się natomiast do rozwoju samej firmy w 2021 roku. Starsze tytuły typu Resident Evil 7 również cieszą się dużą popularnością, ponieważ po sprzedaniu kolejnego miliona kopii ten stary horrorek w październiku 2021 osiągnął próg 10 milionów egzemplarzy. Co więcej ogólna sprzedaż gier wzrosła o 30,3% i przekroczyła 25,8 milionów sprzedanych tytułów.

Ciekawą notatką z raportu finansowego jest to, że Capcom zauważył wpływ sukcesów na rozdaniach nagród na wzrost popytu na swoje tytuły, a zwłaszcza te docenione przez krytyków. Dział mobilny firmy również wygenerował solidne zyski, a jego działalność w salonach gier także powoli zaczęła odradzać się po silnym uderzeniu pandemii koronawirusa w ciągu ostatnich dwóch lat. Warto dodać, że Capcom czekają dwie duże premiery. Jedna jest związana z 35. rocznicą gry Street Fighter, a druga dotyczy gry Pragmanta, która ukarze się w 2023 roku. Te dwa tytuły na pewno pomogą firmie pobić kolejny rekord.

Bartosz Sobolewski

Fan czarnego humoru i gier komputerowych. Łatwo się denerwuje, ale jeszcze łatwiej uspokaja. Narciarz, żeglarz bez patentu, gracz i żartowniś. Wolne chwile spędza przy serialach, grach albo ciekawej książce.
UWaga! Gorące informacje!