House Flipper 2 pozamiata już za rok!

25 lutego 2022,
20:36
Bartłomiej Gawryszuk

Druga część przygód bezimiennej złotej rączki ma już znany rok premiery. Po czterech latach aktualizacji poprzedniej gry w serii gracze zostali pozytywnie zaskoczeni ogłoszeniem sequela.

Kadr z trailera House Flipper 2.
Na skróty
  • House Flipper 2 pojawi się w przyszłym roku.
  • Twórcy utworzyli specjalną drużynę, która będzie się zajmować aktualizacjami poprzedniej części, nawet po premierze sequela.
  • Pomimo mało konkretnej daty wydawca jest prawie pewien, że produkcja nie przedłuży się z racji już wykonanego ogromu pracy.

Powiedzieć, że zapowiedź tego tytułu spotkała się z ciepłym odbiorem, to jak powiedzieć nic. Oddani fani gatunku wręcz błagają o możliwość kupna w przedsprzedaży, ale na razie oficjalna strona gry dosłownie jest zamurowana dla odwiedzających.

A co z „jedynką” House Flipper?

Ci, którzy krytycznie podeszli do zapowiedzi, postawili pytanie: „Czy to oznacza koniec wsparcia dla jedynki?”. A więc okazuje się, że nie! Frozen District, polscy wydawcy gry, stworzyli dedykowaną drużynę zajmującą się wyłącznie zawartością już istniejącej gry. Ponadto ekipa ma już na karku około dwóch lat samodzielnych operacji i są odpowiedzialni za wysoko oceniane DLC Luxury, a także za nadchodzące rozszerzenie wprowadzające zwierzątka do gry.

Planowana data wydania jest ustalona gdzieś na rok 2023. Twórcy tłumaczą, że nie chcą sobie ustawiać deadline’u, nawet jeśli gra jest już stosunkowo blisko wydania, ale z dobrych wieści – ten remanent serii prawie na pewno nie ulegnie przedłużeniu.