fbpx

LittleBigPlanet 1, 2 i 3 mogą trafić na Steama?

Według doniesień pierwsze 3 części LittleBigPlanet mogą pojawić się na Steamie. Chociaż informacje wydają się wątpliwe, fani platformówek z popularnej serii na PlayStation zdążyli zacząć cieszyć się plotkami.

Sackboy i inne szmaciaki stojące na planecie na grafice promocyjnej LittleBigPlanet 3

Najnowsza część platformowych gier na PS o Szmaciaku, Sackboy: A Big Adventure, w zeszłym roku dostała wersję na PC. Teraz okazało się, że na komputery mogą trafić również trzy pierwsze odsłony – w poście na Reddicie jeden z użytkowników podzielił się informacjami sugerującymi, że LittleBigPlanet 1, 2 i 3 trafią na Steama.

LittleBigPlanet 1, 2 i 3 na Steamie – czy jest szansa na wersje na PC?

Plotki od razu wzbudziły sporo wątpliwości. Bezpośrednie porty produkcji z lat 2008, 2011 i 2014 wydają się mało prawdopodobne. Fani serii zwrócili przede wszystkim uwagę na to, że serwery dwóch pierwszych części na PlayStation zostały wyłączone w 2021 roku po kilku miesiącach zawieszenia w wyniku ataku hakerskiego. Z kolei LittleBigPlanet 3 podobno nie oferuje dobrej jakościowo rozgrywki nawet na PlayStation i od 2017 roku nie otrzymało żadnego patcha. Produkcje wymagałyby remastera przy przeniesieniu na komputery, ale Sony najwyraźniej opornie podchodzi nawet do aktualizowania tytułów z PS3 na PS5, dlatego ta opcja także stoi pod ogromnym znakiem zapytania.

Szmaciaki w LittleBigPlanet 3

Jeden z deweloperów portalu SteamDB, skąd pochodzą doniesienia, skomentował linki z tytułami. Według niego plotki dotyczące LittleBigPlanet na PC są prawie na pewno fałszywe. Graczy, którzy zdążyli już ucieszyć się na myśl, że zagrają w klasyki na komputerach, czekało zatem spore rozczarowanie.