fbpx

Horror Stray Souls dostanie muzykę od kompozytora serii Silent Hill, Akiry Yamaoki

12 lipca 2023,
20:52
Dorota Żak
Bohater gry Stray Souls

Tworzone przez polskie Jukai Studio Stray Souls to horror, w którym wcielimy się w nastoletniego Daniela odkrywającego sekrety odziedziczonego po babci domu. Bohater trafia do miasta Aspen Falls, gdzie czekają na niego spiski, dziwni wrogowie i łamigłówki do rozwiązania. Krótko mówiąc, gra ma przypominać nam klasyki gatunku, a tym samym straszyć.

Akira Yamaoka łączy siły z Jukai Studio

Już wcześniej słyszeliśmy o tym, że twórcy czerpią inspiracje z ukochanej i zajmującej wyjątkowe miejsca w ich życiu serii Silent Hill. Stray Souls będzie jednak miało o wiele więcej wspólnego z flagowymi produkcjami Konami. Twórcy horroru ogłosili, że muzykę do gry skomponuje nie kto inny jak Akira Yamaoka mający na swoim koncie soundtracki do kolejnych części Silent Hilla, a także do The Medium od Bloober Team. Zrobi to razem z Petem Wichrem znanym przede wszystkich z kompozycji do produkcji indie takich jak Visage czy Road to Hollow Hills.

W przypadku Yamaoki oraz gry Jukai Studio pierwsze efekty pracy kompozytora można usłyszeć w nowym zwiastunie. Pojawia się w nim utwór o tytule Splintered Minds. Muzyka pozwoli nam wczuć się w klimat horroru przy oglądaniu fragmentów gameplayu.

Nowy materiał przypomniał także o premierze Stray Souls. Gra ukaże się jesienią 2023 roku, choć nie podano jeszcze dokładnego terminu. Zagramy na PC, PlayStation 4 i 5, Xbox One i Series X/S.