fbpx

Oficjalny zwiastun Stray Souls. Nowy polski horror wykorzystuje Unreal Engine 5

Zajrzyjmy do świata pełnego koszmarów, inspirowanego klasyką gatunku. Stray Souls to nowa Polska gra grozy, a w niej wszystkie mroczne sekrety rodzinne wyjdą na światło dzienne. Najprawdopodobniej już w tym roku z ekscytacją powitamy protagonistę w jego nowym ”bezpiecznym” domu.

Tablica witająca wjeżdżających do miasta Aspen Falls

Polski horror psychologiczny, Stray Souls reżysera Artura Laczkowskiego, otrzymał oficjalny zwiastun. Gra od Jukai Studio i Versus Evil ma pojawić się na PlayStation 4 i 5, Xbox One, Xbox Series X|S i PC jeszcze jesienią 2023 roku. Projekt wykorzysta technologię MetaHuman, aby generować fotorealistyczne animacje twarzy oraz jest tworzony na silniku Unreal Engine 5.

Ujawnijmy sekrety skrywane przez Stray Souls

Trzecioosobowy horror akcji czerpie inspirację z takich klasyków jak Silent Hill 2 od Konami czy Blair Witch od Bloober Team. Co w sumie nie dziwi, zważywszy na to, że reżyserem tej produkcji jest właśnie były programista Bloober Team.

Fabuła Stray Souls rozgrywa się w Aspen Falls, przeklętym mieście. Daniel, bohater, w którego wcielimy się podczas rozgrywki, to przeciętny nastolatek. Dziedziczy on dom po zmarłej babci. Kobieta za życia zajmowała istotne miejsce w hierarchii pewnego tajnego stowarzyszenia. Teraz członkowie organizacji z sobie znanego powodu obrali na cel jej dziedzica. Sam spadek nie jest jedynym bodźcem, ze zwiastuna dowiadujemy się, że dla chłopaka „wszystko to zmieniło się po tym jak poznał Martę”, nieznajomą, która z jakiegoś powodu wie dużo o jego rodzinie.

W trakcie eksploracji Aspen Falls i jego okolic poznamy coraz więcej faktów na temat Daniela, a dzięki dialogom będziemy kształtować jego osobowość. Miasteczko skrywa w sobie nie tylko tajemnice, ale również stworzenia, przed którymi będziemy uciekać i walczyć o swoje życie. Postawione zostaną przed nami wyzwania strategiczne, a także wiele łamigłówek. System ma w losowy sposób dobierać warunki pogodowe, zjawiska w danych miejscach, lokalizacje przedmiotów i starcia z wrogami.