Horizon Online nie zostało anulowane. Guerrilla rzekomo wciąż kontynuuje prace

29 lutego 2024,
11:15
Arek Grabowski
Horizon Forbidden West, zachodzące słońce

Na początku 2023 roku w sieci pojawiło się około 10-minutowe wideo z gry Horizon Online, która rzekomo powstaje. Od tamtego momentu projekt „zniknął”. Przez ostatni czas studio Guerrilla Games dotknęła fala zwolnień – tak jak i Sony Interactive Entertainment. Okazuje się, że Horizon Online może wciąż powstawać. Wskazują na to słowa Jasona Schreiera, znanego dziennikarza z serwisu Bloomberg.

Gra została zapowiedziana w grudniu 2022 roku. Mieliśmy otrzymać nowe postacie oraz „unikalny stylizowany wygląd”. Horizon Online ma oferować możliwość łączenia sił przez graczy i eksplorowania „majestatycznej dziczy”. Szczegóły na temat tego tytułu pozostają nieznane.

Na jakim etapie jest stan prac nad Horizon Online?

Na ten moment wiemy naprawdę niewiele. Gameplay, który wyciekł ponad rok temu, przedstawiał bardzo wczesną wersję tytułu. Tak naprawdę był to jedynie swego rodzaju szkielet gry. Guerrilla Games nie ujawnia żadnych informacji związanych z Horizon Online. Przez ostatni czas były wydawane wyłącznie jednoosobowe gry oraz DLC.

Mimo fali zwolnień i restrukturyzacji Sony Guerilla Games radzi sobie świetnie. Najwidoczniej nawet starsze projekty mają się dobrze. Horizon Online wciąż powstaje – wiemy o nim od 2022 roku. Warto wiedzieć, że słowa Jasona Schreiera nie są oficjalnym komunikatem Guerrilla Games.