fbpx

Hogwarts Legacy ze świetną sprzedażą. Akcje WB Games rosną szybciej niż Tesla i Amazon

28 lutego 2023,
17:32
Arek Grabowski
Główny bohater Hogwarts Legacy stojący przed nauczycielką botaniki i magicznych roślin

Hogwarts Legacy okazało się ogromnym sukcesem dla studia Warner Bros. Games i Avalanche Software. Gracze rozegrali już miliony godzin, a sam tytuł zbiera bardzo dobre recenzje. Sprzedaż gry jest tak duża, że akcje WB Games rosną szybciej niż Tesla i Amazon.

Od 1 stycznia do 27 lutego cena wzrosła z 9 do 16 dolarów. Najwyższa cena akcji Warner Bros. wynosiła około 77 dolarów, przy czym już obecny wynik pozwala „przeskoczyć” takich gigantów jak Tesla, Amazon lub Meta. Wystarczy tylko zwrócić uwagę na procentowy wzrost.

Ceny akcji Tesli od początku roku wzrosły o 60%, Mety 38%, a Amazona 11%. Według informatorów WB Games znacznie wyprzedziło konkurencję. Cena akcji w tym przypadku wzrosła aż o 64%, Hogwarts Legacy zarobiło 850 milionów dolarów przez pierwsze dwa tygodnie od momentu premiery.

Jakie są dalsze plany Warner Bros. Games po Hogwarts Legacy?

Ogromny sukces gry może wskazywać między innymi na tworzenie sequela. Gracze czekają również na DLC, jednak twórcy „nie mają żadnych planów” z tym związanych. Obecnie wiemy, że Warner Bros. Games współpracuje przy produkcji Suicide Squad: Kill the Justice League, gry od studia Rocksteady.

Hogwarts Legacy zyskało tak ogromną popularność przez markę J.K Rowling. Warto zauważyć, że studio Warner Bros. zamierza kontynuować produkowanie gier opartych na superbohaterach oraz bardzo popularnych IP. Oprócz Suicide Squad: Kill the Justice League planowane są kolejne tytuły, jednak nie ujrzały one na ten moment światła dziennego.