fbpx

Hogwarts Legacy pobija rekord Twitcha pierwszego dnia wczesnego dostępu

Hogwarts Legacy jest dostępne od 7 lutego dla osób, które kupiły edycję Deluxe. Oficjalna premiera będzie miała miejsce dopiero trzy dni później. Mimo wszystko już teraz gra pobija rekordy popularności na platformie Twitch. Dotychczas wśród gier singleplayer królował Cyberpunk 2077, który w najlepszym momencie zebrał aż 1,1 miliona widzów.

Hogwarts Legacy przebiło ten rekord już w pierwszy dzień wczesnego dostępu. Grze udało się zebrać aż 1,3 miliona widzów jednocześnie. To najlepszy wynik, jeśli chodzi o tytuły dla jednego gracza. Hogwarts Legacy przebił jedynie Valorant, League of Legends czy też Fortnite, jednak są to gry online z trybem multiplayer.

Dlaczego Hogwarts Legacy cieszy się tak ogromną popularnością?

Na świetne wyniki Hogwarts Legacy, jeśli chodzi o Twitcha wpływa wiele czynników. Istotny jest zdecydowanie system dropów, ponieważ gracze otrzymują cenne przedmioty do gry za oglądanie oficjalnego livestreama przez minimum 20 minut. W ten sposób tytuł przyciągnął wielu widzów przez pierwszy dzień wczesnego dostępu.

Hogwarts Legacy opiera się również na jednym z najpopularniejszych uniwersów na świecie, co zdecydowanie przyciąga fanów. Warto również zwrócić uwagę na bojkot w stronę J.K. Rowling za transfobię, która mimo wszystko okazała się niezwiązana z prawdą.

Kontrowersja, nagrody oraz rzeczywiście bardzo wysoka jakość gry sprawiły, że Hogwarts Legacy podbija Twitcha. Gracze, którzy nie kupili edycji Deluxe wciąż czekają na swoje kopie i możliwość rozpoczęcia rozgrywki.