Helldivers 2 z zapowiedzią na PlayStation Showcase. Kosmiczny co-op wyjdzie jeszcze w tym roku

26 maja 2023,
08:00
Kaja Piaścik
Drużyna strzelająca do przypominających owady potworów na obcej planecie w Helldivers 2

Na minionym PlayStation Showcase pojawiło się sporo zapowiedzi. Największym hitem był Marvel’s Spider-Man 2, ale otrzymaliśmy także pierwsze spojrzenie na takie tytuły jak Ghostrunner 2, The Talos Principle 2 czy nowa gra twórców Gris, Nova. Listę najważniejszych pozycji z prezentacji Sony można znaleźć tutaj.

Jednym z ogłoszonych w trakcie eventu sequeli jest też Helldivers 2 od szwedzkiego studia Arrowhead. Na pełnym humoru i rozbuchanego globalnego patriotyzmu zwiastunie możemy zobaczyć fragmenty rozgrywki w nowej odsłonie – w przeciwieństwie do widoku z góry z pierwszej części, w nadchodzącej kontynuacji twórcy postawili na perspektywę trzecioosobową.

Helldivers 2 – drużynowa podróż w kosmos jeszcze w tym roku

W Helldivers 2 gracze postrzelają do potworów na obcych planetach w imię Demokracji w maksymalnie czteroosobowej drużynie. Aby chronić futurystyczną Ziemię, czyli Super Earth, będą mieć do dyspozycji pokaźny arsenał broni podstawowych, a także potężne bomby czy nastawione na defensywę miny. To tylko część z tego, co obiecują deweloperzy – fanom shooterów nie powinno się nudzić.

Rozgrywka ma być wyzwaniem i wymagać od użytkowników sprawnej pracy zespołowej. Konieczna będzie komunikacja, wspólne opracowanie dobrej strategii ataku i odpowiednio zgrana egzekucja planu. Przy tym wszystkim trzeba wystrzegać się jednak bratobójczego ognia.

Helldivers 2 wyjdzie na PlayStation 5 i PC jeszcze w tym roku i prawdopodobnie będzie oferować crossplay. Zanim pojawią się informacje odnośnie bliżej określonej daty premiery, grę można dodać już do wishlisty na Steamie.